559 afdeehng d appui direct geplaatst zien, een dergelijke afdeeling zal eigener initiatief moeten handelen ten opzichte van plotseling op het aanvalsterrein opdoemende doelen. Hoe moet de commandant dan handelen als hij een vuurconcentratie van 3 batterijen noodzakelijk acht?" Ten slotte zij vermeld een artikel ,,L'organisation miliiaire de la Russie", waarin tal van bijzonderheden van het Russische leger worden aangetroffen Zoo blijkt eruit dat, het Inf. regiment bestaat uiteen staf, 3 bataljons een ver- kennings-en eenverbindingscompagnie, een batterij lichte art. van 3 x 2 a 3 stukken van 37mM., een afdeeling instructeurs van de Genie, en voor de camouflage en een chemische sectie. Het bataljon bestaat uit 3 compagnieën elk van 3 pelotonsen een commando-peloton en 1 mitrailleurcomp van 12 stukken. (Maxim en Colt.) In het Maartnummer wordt een aanvang gemaakt met een studie Du role de l' armée de campagne et des forteresses beiges en 1914", waarin' de schr. zich voorstelt te behandelen de geschiedenis van de Belgische versterkingen de verdediging van de versterkte plaatsen en de eerste operaties van &het veldleger in 1914 alsmede conclusiën. lncjien zich daarvoor eigenend zullen de conclusies t. g. t. in dit overzicht worden besproken. Colonel Mozin begint een studie -Les tirs de P artillerie en liaison di- recte affc la manoevre de l' infanterie"De volgende punten worden behan deld Welke wijze van vuren moet de artillerie toepassen, wanneer zij tijdens den aanval in rechtstreeksch verband met de manoeuvre der infanterie samen- wei kt; de voorziene en de niet-voorziene ondersteuningsvuren; in welken vorm moet de infanterie haar verzoeken om ondersteuning gieten en welk is het antwoord van de artillerie daaropwat mag verwacht "worden van niet voorbereide vuurconcentraties. Gewezen wordt op het behang van de verras sing en van het in een zoo kort mogelijk tijdsbestek toebrengen van de ver- liezen. Schi. vestigt de aandacht erop dat de behoefte aan vuurconcentraties reeds in Aug. 1914 is gebleken. In een volgend nummer zullen deniet- voor ziene vuren tot steun van de infanterie worden behandeld. Volledigheidshalve zi] nog vermeld, dat het woord liaison hier betrekking heeft op de tactische- en niet op de technische verbinding. Uit een artikel „Les ne'cessite's de I' organisation militaire du temps depaix" betrekking hebbende op het Fransche leger, zij met verwijzing naar het ten vorige jare in ons periodiek verschenen artikel over organisatie, opleiding enz. vermeld, dat men in Frankrijk vrijwel algemeen afkeerig blijkt te zijn van afzonderlijke „centres d' instruction" o. m. omdat daarbij het contact met den troep te veel verloren gaat. De theorie van het gevecht is niet moeilijk te leeren, maar de practische toepassing in het terrein en die moet in troepen verband worden onderwezen. In één adem met genoemd artikel mag melding gemaakt worden van een opstel >L' organisation militaire de l' Allemao-ne" waarin ook een hoofdstukje gewijd is aan de recrutenopleiding. De recruten worden 6 maanden opgeleid bij een opleidingseenheid deze zesmaanasche op leiding omvat de militaire en moreele vorming van den man, den inwendigen dienst, en de behandeling van de wapens. Geen enkele speciale opleiding wordt gedurende deze periode gegeven. Van de opleidingseenheden gaan de recru ten naar de veldtroepen en ontvangen daar een voortgezette opleiding even- eet?s. ,Yarl maanden. Daarna, dus in het tweede jaar, vangt de specialisten- opleiding aan. 1 Pni?er «Analyses et comptes rendus" wordt, onder verwijzing naar de Revue militaire trangaise van Nov. '27, de organisatie van het Japansche leger ver meld. t. w. 1 div. bestaat uit 2 brigs, van 2 regimenten, elk van 4 bats., 1 mitr cie. van 12 mitrs. en 6 bergkns. Het bat. telt 600 bajonetten en 16 G.Ms. Buiten de inf. telt de div.: 1 bat. genie, 1 regt. cav. van 3 esks., 1 regt. art. van 6 bataljons elk a 4 stukken dus totaal 24 stukken. Ten slotte bevat dit hoofdstuk een zeer beknopte en toch duidelijke be schrijving van den nieuwen Zwitserschen geweermitrailleur. Infantry Journal Jan. Major General Allen, geeft „A resume of tank de velopment in the U. S. army" zijnde een resumé van de ontwikkeling sedert

Indisch Militair Tijdschrift | 1928 | | pagina 87