560 den oorlog. Ook worden eenige bijzonderheden vermeld over de nieuwe lichte tank. Schr. wijst erop dat de tank het antwoord is van den aanvaller op de verschijning van de automatische kleinkaliber infanterie wapenen, welke vooral den verdediger ten goede zijn gekomen. In aansluiting met 1. g. artikel mag een geïllustreerde verhandeling Motor- equipment of the army" van de hand van den majoor Levin, niet onvermeld blijven verschillende soorten motorvoertuigen als tanks, lichte terreinwagens, cross-country commando- en verkenningsvoertuigen en motoraffuiten voor 7,5 c. m. kanonnen worden behandeld. Een kort opstel Smokegeeft eenige gedachten over de waarde van nevels, zoowel offensief als defensief gebruikt; de schr. vindt het vliegtuig het meest aangewezen middel voor rook (nevel) verspreiding in den bewegingsoorlog en wijst, met betrekking tot het defensief gebruik erop, dat landingen ernstig bemoeilijkt kunnen worden door rookschermen, en wel omdat daardoor de richtpunten en oriënteeringspunten op het strand verduisterd worden en dien tengevolge bij den landenden tegenstander verwarring zal kunnen ontstaan. Ook deze schr. wijst erop dat ter vermindering van vy. vuuruitwerking rook vlak vóór de vurende afdn. meer succes belooft, dan verneveling van het doel. (zie I M.T. '27 No. 11). Een mededeeling New British Infantry views" stelt ons in kennis met een onlangs in" de Engelsche voorschriften aangebrachte prmcipieele wijziging. Het gaat in dezen om een hoogere waardeering van het artil lerie- en van het mitr. vuur, alsmede om een herziening van de voor de verdediging aangenomen beginselen. Om. treft de wijziging van den zin: The first consideration will be to determine the general line in front of which it is intended to stop the attack" in „The first consideration will be to determine what ground is vital to the conduct of the battle". Onder „notes'from the cluej of Infantry" wordt melding gemaakt van een nieuwe methode om het richten (met geweren) te onderwijzen. Het is een eenvoudige methode, waarbij de onder wijzer en de leerling ieder achter een geweer plaats nemen. De wapens liggen op eenzelfden Lok, terwijl de vizierlijnen opeenzelfde punt uitkomen. Wellicht een methode, welke beproeving verdient. Onder het opschrift Anti aircraft protection of Infantry kan de uitslag worden aangetroffen van proeven met betrekkmg tot de trefkans met infanterie- vuurwapens op vliegtuigen; op hoogten van minder dan 500 M kunnen ernstige verliezen aan vliegtuigen worden toegebracht. Infantry Journal. Febr. Een opstel MotorizationTactics - Organisation bevat beschouwingen over de mogelijkheid en de wenschelijkheid van het vormen van gemotoriseerde brigades. Schr. wenscht proeven, vindt een pr°£'' brigade te duur en bepleit daarom de vorming van een kleineie gioep, n.l. tei sterkte van een bataljon. De samenstelling van een dergelijke groep wordt opgegeven. Uit een mededeeling Experiment in Mechanisation" blijkt het voornemen van het D. v. O. om proeven te nemen met een, na 1 Juli a.s. te concentreeren, experimental force van eenigszins grootere sterkte dan de zooeven genoemde. Lt. Col. Kelley schrijft over Attack intervals of rifle units Het artikeltje geeft een blik in de Amerikaansche opvattingen ten aanzien van het optreden van de kleine infanterie-eenheden (1 platoon 2 secties elk van 3 squads; de squad telt 7 geweren waaronder 1 zelflaadgeweer). De schr pleit, om psycholo gische redenen, voor een vaste tusschenruimte van 5 pas tusschen de man schappen en wil daarom in het voorschrift een punt opnemen luidende change in the interval between the skirmishers will be regarded as exceptional. Infantry Journal. Mrt. Colonel Miles geeft een studie Infantry organi sation". Het eerste deel bevat eene opsomming alsmede een korte bespreking van een 14tal grondbeginselen, welke de organisatie van infanterie-eenheden beheerschen. Het geheel opent geen nieuwe gezichtspunten. In het tweede deel van de studie zal nader worden ingegaan op details. Een actueel onderwerp, dat reeds eerder in de Inf. Journal behandeld werd (zie o.a. I.M.T. '27 No. 12) wordt besproken door luitenant Hardee, instructeur

Indisch Militair Tijdschrift | 1928 | | pagina 88