562 Alleen voor oefening en onderhoud van het materieel voor de versterkings kunst werden op de Duitsche begrooting voor 1928 gebracht de volgende bedragen in goudmarken oefening en opleiding van de pioniers, Mk. 5.260.460, oefening van alle wapens en onderhoud van het materieel in gebruik bij de troepenkorpsen, Mk. 655.030, voor het in goeden staat houden van de werktui gen van de pioniers, Mk. 162 400. Revue d'artillerie. Maart 1928. Deze aflevering begint met een door den divisie-generaal Challéat gehouden voordracht voor de reserveofficieren der infanterie en artillerie in het „gouvernement militaire de Paris", getiteld La liaison infanterie-artillerie. L'accompagnement immédiat. L'appui direct." Het infanteriegeschut (mortier Stokes van 81 m.M. en het lange kanon van 37 mM.) zegt schrijver, behoort organiek tot de regimenten infanterie, het begeleidend geschut (artilleiie d'accompagnement immédiat) is geheel, doch tijdelijk ter beschikking van de infanterie-eenheden, waaraan het voor een door de infan terie te vervullen, bepaalde taak is toegevoegd, terwijl eindelijk de artillerie voor rechistreekschen steun (artillerie d'appui direct) slechts voor het „vuur" ter beschikking staat van de infanterie-eenheid, waarvoor zij voor een door de artillerie te vervullen, bepaalde, opdracht tijdelijk als rechtstreekschen steun optreedt. De rest van de divisie-artillerie, welke niet wordt gebruikt voor recht streekschen steun vormt het gedeelte voor de „action d'ensemble" (de divisie artillerie bestaat thans uit1 regiment van 3 afdn. a 3 batteryen 75 mM. en 1 regiment van 2 afdn. a 3 batterijen 155 m.M. houwitser). Wat de plaatsing van de genoemde geschutsoorten betreft, wordt aange- teekend, dat het infanteriegeschut zoover mogelijk naar voren staat, zij het niet in de voorste lijnhet is bestemd om met enkele projectielen, die doelen te bevuren, welke men van zeer nabij waarneemt. Het artillerie begeleidings- geschut is noodig om op te treden als de infanterie met de eigen middelen niet of niet dan met groote moeite vooruit kan komen of met andere woorden, indien een grooter aantal artillerie projectielen noodig is. De artillerie d'appui direct staat weer achter het geschut d'accompagnement immédiat. Zij kan dus gemakkelijker dan laatstgenoemd geschut hare munitie aanvullen en aldus een zeer krachtig vuur afgeven, b. v. een strook bevuren als de doelen niet nauw keurig kunnen worden aangegeven, hetgeen volgens de schrijver het meest voorkomend geval zal zijn. Resumeerend zegt schr.Het infanteriegeschut behoort dus organiek bij de infanterie en wordt door het bij de infanterie behoorend personeel bediend. De artillerie d'accompagnement immédiat is zuivere artillerie, welke door den divisiecommandant tijdelijk ter beschikking wordt gesteld van de infan terie-eenheden, zulks afhankelijk van terrein en omstandigheden. De artillerie d'appui direct wordt aangewezen om een bepaalde vuurop- dracht te vervullen en is alleen voor het afgeven van dat vuur ter beschikking van de infanterie-eenheden. Voorts wordt een beschrijving gegeven van de verschillende vuurmonden, terwijl verder de hoogergenoemde beginselen met voorbeelden worden toe gelicht. Generaal Charet en kapitein Revers leveren een studie Avant project som- maire de matériel". Dit is een tactisch ballistische studie, welke wij ter lezing aanbevelen aan hen, die omtrent onderwerpen als deze nader wenschen te worden ingelicht, (hierbij moge in herinnering gebracht worden het artikel van den Duitschen generaal Rohne, voorkomende in A.R. Oct. '27 I.M.T. No. 2). Ten slotte vermelden we een zeer minitieus uitgewerkte studie van den luit. kol. de la Porte Dutheil getiteld „De l'entente a realiser entre l'infante- rie et son artillerie d'appui direct", waarin aan de hand van tal van voorbeelden de verbinding tusschen infanterie en haar steunende artillerie (zie ook het artikel van den generaal Challéat) wordt besproken. Het artikel wordt vervolgd. C'.

Indisch Militair Tijdschrift | 1928 | | pagina 90