blz. meer is in den regel spaarzaamheid met de verdeeling der 756-757.mitrailleurs geboden. O.V.I. In onoverzichtelijk (bedekt) terrein, dat een eenhoofdige 119(2). gevechtsvoering bemoeilijkt, zal uiteraard dikwijls een in- 24(2),42 deeling van mitrailleursecties bij de compagnieën vroeg- (2), 43. tijdig moeten geschieden; voorkomen moet worden, dat de mitrailleurs eerst aan de compagnieën worden toegevoegd, wanneer de behoefte daaraan zich doet gevoelen, daar ze dan te laat komen en hierop vooruitloopend moet derhalve de bataljonscommandant zijne bevelen geven; dikwijls zal zulks reeds bij de ontwikkeling moeten geschieden ook al in verband met het streven om in sommige gevallen een deel van de vuurkracht der mitrailleurs vroegtijdig naar voren te hebben. Een eenhoofdig bevel zal b.v. kunnen voorkomen, wan neer open terreinen door de compagnieën moeten worden gemeden, doch door de mitrailleurs krachtig bestreken die nen te worden. Voor den inzet der mitrailleurs zal de bataljonscom mandant den commandant der mitrailleurs verkenningen laten verrichten en zich door dezen voorstellen laten doen, nadat hij hem het voorgenomen gebruik in algemeenen zin heeft medegedeeld en de opstellingsplaatsen (ruimten) in 't algemeen en bij beperkte ruimte, meer in 't bijzonder, heeft aangewezen. 152(1). Daarna verstrekt de bataljonscommandant de opdracht 119 (2). en wijst hij de plaats(en) aan waar de mitrailleurs onge veer in stelling moeten komen. Steeds moeten de mitrail leurs, welke onder de onmiddellijke bevelen blijven of een gedeelte daarvan zoodanige opdracht krijgen dat zij on middellijk aan het gevecht kunnen deelnemen wanneer het bataljon hun steun behoeft. De gevechtsopdrachten moeten scherp begrensd zijn algemeene aanwijzingen als: de mitrailleurs ondersteunen den aanval der compagnieën, moeten worden vermeden aan gegeven moet worden b. v.de mitrailleurs ondersteunen den aanval door vuur op de mitrailleursnesten daar en daar in den kampongrand. Hoe scherper de gevechts opdrachten zijn, des te zekerder zal de bataljonscomman dant zich zijn invloed op het gevecht waarborgen. Steeds moet de bataljonscommandant er naar streven de mitrailleurs, naarmate de aanval voortschrijdt, nader bij den vijand te brengen, opdat deze ook op diens opstelling in de diepte vuur kunnen brengen en bij de hand zijn voor de latere gevechtsperioden. Het gebruik der mitrailleurs kan derhalve niet schema tisch zijn, moet buitengewoon varieeren. Tegen elke po- 579

Indisch Militair Tijdschrift | 1928 | | pagina 17