Zij moet eigener aandrang er met alle kracht naar stre ven om met de haar ten dienste staande middelen (ver kenning, waarneming, verbinding, vuur) alles in het werk te stellen om de richtige uitvoering van hare opdracht zoo goed mogelijk te verzekerende medewerking der infanterie moet steeds als aanvullend worden beschouwd. V.V.V. De nauwe en voortdurende verbinding tusschen den D.A. bataljonscommandant en den bevelvoerende van de het Hl. bataljon steunende artillerie, wordt, indien de commando- G.V.I. posten niet in elkanders nabijheid zijn gelegen, tot stand vvv gebractlt door een berichtofficier der artillerie, aan wien DA. telefoonpatrouilles van de artillerie worden toegevoegd, 113. en wiens taak is: le. den bevelvoerende, die hem heeft gedetacheerd, in 121. te lichten omtrent den toestand en de nooden van de in- G.V. l. fanterie en de, door den bataljonscommandant gegeven aan- 122,126 wijzingen over te brengen in een, uit een artilleristisch (1)(3), oogpunt geschikten vorm, b. v. waar en wanneer vuur wordt 127(2), gewenscht, dan wel wanneer dit verlegd of gestaakt moet 128(3). worden 103 (1) 2e. den bataljonscommandant in te lichten over den (2),85. steun, welke de artillerie verleent, dan wel kan verleenen. Van den bataljonscommandant moet die berichtofficier inlichtingen ontvangen, c. q. vragen, betreffende le. de wijze, waarop de infanterie is ontwikkeld; V.V.V. 2e. den toestand van de voorste linie van de eigen ïn- D. A. fanterie en die des vijands 115. 3e. de plannen van den bataljonscommandant; 4e. de vastgestelde seinen terwijl hij vóór de aanvaarding zijner taak van den bevel voerende die hem heeft uitgezonden, nauwkeurige aanwij zingen ontvangt betreffende le. de gegeven vuuropdrachten ;l 14. 2e. de plaatsen der batterijen, alsmede de terreinge deelten, waar vuur kan worden gebracht 3e. mogelijk reeds getroffen maatregelen voor stelling verandering 4e. den aard der inlichtingen, welke als het voornaam ste moeten worden beschouwd 5e. de beschikbare hoeveelheid munitie van allerlei aard. 416, Die berichtofficier maakt voor het overbrengen van zijn berichten in de eerste plaats gebruik van de z. n. door hem tot stand gebrachte eigen telefonische gemeenschap is dit niet mogelijk dan van eigen seingemeenschap of eigen ordonnansen. In den regel heeft de berichtofficier niets met de waar neming te maken. 581

Indisch Militair Tijdschrift | 1928 | | pagina 19