kan hij zijn reserves doelmatig gebruiken, vooral zijn in vloed op de mitrailleurs doen gelden; eigen waar neming is noodzakelijk. De bataljonscommandant zal, wanneer de troepen stor men, binnendringen, met een deel van zijn staf naar voren moeten snellen en naar gelang de doorbraak vordert in bewe ging blijven; hij zal niet mogen wachten tot een nieuwe C. P. is opgericht; op de oude plaats daarvan blijft iemand ach ter, die zelfstandig de berichten en bevelen naar voren en naar achteren doorzendtnaar voren zal hij daarvoor meestal, vooral bij een vlot verloopend gevecht, ordonnansen moeten bezigenis het mogelijk verder naar voren een nieuwe C. P. op te richten, dan wordt zulks uiteraard gedaan. De bataljonscommandant moet er zich voor hoeden in deze periode het oor te leenen aan alle bij hem binnen komende verzoeken om steun, anders verbrokkelt hij zijn reserve. Concentratie van vuur en van stootkracht ter plaatse waar succes wordt behaald, moet het doel zijndathij onveranderlijkinhet oog houdt. Aan aanvulling van munitie, het opsporen van achter blijvers, verzamelen van krijgsgevangenen en buit, aan trekken geneeskundig personeel, verplaatsen hulpverband- plaats en G. T., verpleging, het afzoeken van het gevechts- veld en het afvoeren van de gewonden, enz., moet ook 30(1). bij het doordringen worden gedacht; een zelfstandig op- O.V.G. treden der daarbij betrokken onderaanvoerders is juist in D.38(3),deze oogenblikken van bijzondere beteekenisniet op 39(1). bevelen wachten, zelf handelen, zich melden is voor hen het parool. Van bijzondere beteekenis is daarbij de aan vulling van munitie, omdat de troepen dan in den regel G.V. I. een groot deel van hun munitie hebben verschoten, terwijl 53 (2), voor het afslaan van tegenstooten en het verder doordrin- 131(2). gen veel munitie noodig is; vooral de commandant van het munitiedepot zal hier dikwijls zelfstandig moeten handelen. Uit het vorenstaande blijkt, welk een machtig middel de bataljonscommandant in zijn mitrailleurs bezit om het stormen, binnen- en doordringen van zijne compagnieën met succes te doen geschieden. Zonder de ondersteuning daarmede zou de aanval vroeg of laat tot staan komen. Hij zal die mitrailleurs waar mogelijk in eigen handen houden. Bataljons- en compagniescommandanten moeten zich dan ook het doel van de indeeling der mitrailleurs bij de compagnieën steeds helder voor oogen stellen en moeten 589

Indisch Militair Tijdschrift | 1928 | | pagina 27