begrijpen, dat de indeeling van de mitrailleurs bij de compagnieën slechts een tijdelijke, dus voorbijgaande versterking voor zeer bepaalde gevechtsdoelen beteekent, evenals zulks het geval was tijdens den aanval vóór het stormen. Geschiedt de indeeling b.v. om, hetgeen bij ons veel het geval zal zijn, de compagnieën het terreinwinnen in moeilijk terrein met eigen krachten mogelijk te maken onoverzichtelijk terrein b.v. bemoeilijkt de vuurleiding der mitrailleurs door den bataljonscommandant dan zal, wan neer het moeilijk terrein is doorloopen (als regel wanneer men tot 's vijands schootsveld is genaderd) en dus het doel der indeeling is bereikt, de bataljonscommandant die indeeling doen eindigen en zelf weder over de mitrailleurs beschikken. Zoo moet het ook zijn tijdens het binnen- en doordringen of wanneer een opening is gemaakt en bezet en een verder doordringen echter nog niet mogelijk is, men dus een soort verdediging krijgt. Ditzelfde beginsel geldt ook bij de vervolging. De vervolging beoogt de vernietiging van den vijand, 108(2). voor zoover zulks in de voorafgaande gevechten niet mogelijk 93(2). was en wordt ingezet door de commandanten der voorste 130(1). compagnieën, wanneer deze door de geheele diepte van de opstelling des vijands zijn heen gedrongen en (of) de vijand begint terug te trekken. 147(3). De bataljonscommandant moet uit eigen initiatief den vijand op de hielen zitten, dezen geen oogenblik loslaten, geen gelegenheid geven zich los te maken; elke oplevende tegenstand moet onmiddellijk worden neergeslagen; den vijand moet voortdurend worden belet op adem te komen; hij moet in wanorde geraken. Zonder acht te slaan op vermoeienis en in afwachting 148. van de bevelen van den regimentscommandant gaat alles wat nog beenen heeft onversaagd en vastberaden tot een rustelooze vervolging over. Snel handelen staat op den voorgrondzoodra zich symptomen voordoen, welke er op wijzen dat de vijand zal wijken, wordt onvervaard aangegrepen. Het behaalde succes moet worden uitgebuit tot een vol ledige vernietiging van den vijand, hetgeen wordt bereikt door dezen na te zetten (de manoeuvre) en het vuur. Teneinde sneller vooruit te komen zullen de vervolgen- 130(3). de afdeelingen zich zoo spoedig mogelijk in colonnes for- meeren, echter van geringe diepte met het oog op mogelijk vijandelijk artillerie- en mitrailleurvuurheeft de batal jonscommandant nog troepen beschikbaar, dan zal hij de (2). vermoeide afdeelingen der eerste linie doen aflossen door afdeelingen uit de reservemaatregelen moeten worden 590

Indisch Militair Tijdschrift | 1928 | | pagina 28