getroffen voor het afleggen en later medevoeren van de bepakking. Van belang is het onmiddellijk gereed houden (voor waarts gaande opnieuw vormen) van reserves, w. o. ook mitrailleurs, om weder oplevende tegenstand dadelijk te kunnen breken aankomende versche troepen worden on- 147(3). verwijld voor de vervolging ingezet; voortdurend 148. moet de regimentscommandant op de hoog te worden gehouden vande bewegingen van het bataljon, dan is deze in staat om vlug de bevelen voor de vervolging te geven, steeds het bataljon te steunen en de flanken te beschermen, artilleriesteun te (doen) verleenen, wellicht vliegtuigen te doen inzetten. 130(4). De mitrailleurs moeten engten en hindernissen, verkeers- 165(2). punten van beteekenis (knooppunten, bruggen e. d.) inliet terrein waar de vijand door moet, onder vuur houden, tevens zorgen voor de bescherming der flanken van de vervolgende afdeelingen vinden zij geen loonende doelen meer, dan moeten zij ver naar voren opnieuw worden ingezet, dikwijls bij of zelfs voor de voorste geweergroepen in stelling komen zoodoende wordt door de beperking van het aantal stellingveranderingen, de grootst mogelijke steun verleend. Bij indeeling bij de voorste compagnieën en deze ver- 165(1). gezellende, beletten zij den vijand zich te verzamelen of opnieuw weerstand te bieden. De samenwerking met de artillerie moet door den bataljonscommandant worden tot stand gebracht (vuurdoelen als bij de mitrailleurs), draadverbinding zal moeilijk zijn (seingemeenschap). Zoo eenigszins mogelijk moet ook de bataljonscomman dant streven naar evenwijdige vervolging en trachten den tegenstander te binden door hem op flank of in den rug te komen. Door in een breed front voorwaarts te gaan kan door 147(4). overvleugeling vijandelijke tegenstand snel worden gebro ken. Aan het bataljon wordt een breede vervolgingsstrook aangewezen, aan de compagnieën veraf gelegen (opvolgen de) doelen (terreinafscheidingen) de algemeene vervolgings richting (kompas) aangegeven. Aanbeveling verdient het een bepaalde compagnie aan te wijzen, welke onder alle omstandigheden aan den vijand moet blijven (afgelegde bepakking, mitrailleurs ingedeeld), teneinde een waarborg te krijgen, dat de voeling niet 29. verloren gaat; de compagniescommandant moet van alles wat eenig inzicht kan geven in de handelingen van den vijand, bericht zenden. 591

Indisch Militair Tijdschrift | 1928 | | pagina 29