Ook voor de vervolging moet de bataljonscommandant met vooruitzienden blik de noodige inleidende maatrege len treffen, zoo eenigszins mogelijk en uiterlijk nog gedu rende het doordringen c.q. het handgemeen. Zijn plaats bij de vervolging is ver naar voren, zijn ver schijning zal de troepen begeesteren, tot de grootste krachts inspanning brengen, welke noodig is om het eens gewon- nene te behouden en om het resultaat van de overwinning uit te buiten tot een totale vernietiging van den vijand. Ook bij de vervolging moeten maatregelen worden ge troffen voor aanvulling van munitie, voor de verpleging, voor den geneeskundigen dienst, enz.nimmer mogen deze maatregelen echter ook maar in het minst den drang naar voren verminderen. Ook hier moeten de betrokken onder aanvoerders zelfstandig weten te handelen. GEVECHTSVOORPOSTEN. Wordt door het invallen van de duisternis het gevecht afgebroken om den volgenden morgen te worden voortgezet, A.T. V. dan bivakkeeren de troepen op het gevechtsveld en moeten 116. de afdeelingen in de voorste linie voor de beveiliging zorgenzij treden dan op als gevechtsvoorpostende bataljonscommandanten regelen den dienst daarvan zonder op nadere bevelen te wachten. 56. De beveiliging geschiedt naar behoefte, meestal door 57. kleine afdeelingen wachten, posten en patrouilles posten en staande patrouilles dienen tot waarneming van den vijand en worden vooruitgeschoven, tot zij op den vijand stuiten hun opdracht zal dus niet mogen zijn om tot aan een be- G.V. I. paalde lijn voorwaarts te gaan; zij moeten de voeling met 29. den vijand onderhouden en van alles wat eenig inzicht in diens handelingen kan geven, bericht zenden, zoowel dus van aanvallende als teruggaande bewegingen van den vijand de aandacht wordt er op gevestigd dat de eerste kunnen 231 (l). dienen tot camoufleering van de laatste, c. q. van eene hergroepeering. Aanbeveling verdient het aan de gevechtsvoorposten mitrailleurs toe te voegen voor het afslaan van aanvallen. Het bivakkeeren van de troepen geschiedt in de bereikte gevechtsformatie, dan wel in eene opstelling, welke die A. T. V. voor het gevecht nabij komthet streven moet zijn alle 70. troepen, ook de veiligheidstroepen, zooveel mogelijk rust te gunnenbij gunstige gelegenheid kunnen afdeelingen, welke niet beslist voor de veiligheid noodig zijn, uit de voorste linie worden teruggenomen. In verband daarmede zullen in het belang van de rust van den troep de voorposten zich onthouden van handelin- 592

Indisch Militair Tijdschrift | 1928 | | pagina 30