van de voorste bataljons is heengedrongen; van zoodanig optreden moet echter den regimentscommandant onmid dellijk mededeeling worden gedaan. De commandant van een reservebataljon moet nagaan, 51. welke gevallen zich kunnen voordoen en de uitvoering daarvan overdenken. Het is daartoe noodig dat hij een juist begrip heeft van de taak (waarover nader), welke een A.T.V. reservebataljon alzoo te vervullen kan krijgen, dat hij zich 160(2;. ten spoedigste rekenschap geeft van de terreinomstandig- O.V.I. heden in de omgeving, waartoe hij het terrein in de om- 30(2). geving van zijn opstellingsplaats verkent en doet verkennen, waartoe hij verkenningsopdrachten geeft met een scherp aangegeven doel, dat hij goed op de hoogte is van het verloop van het gevecht, waartoe hij, voorzoover zulks 33 (c). uit eigen aanschouwing niet mogelijk is, inlichtingen in- A.T. V. wint, dat hij steeds in verband blijft met de naastbijzijnde 160(2). troepen, zoowel voor- als zijwaarts en dat hij zorgt steeds Q.V. 1. in verbinding te blijven met den regimentscommandanten 52. met de commandanten van nevenafdeelingen. Z ij n plaats is b ij zijn bataljon, doch zoover mogelijk naar vorenelk oogenblik kan hij moeten handelenten 133. allen tijde en volkomen moet hij ter beschikking zijn van den regimentscommandant, opdat het bataljon overeen komstig diens bevelen kan worden gebruikthiermede moet hij dus rekening houden bij zijne verkenning van het terrein in de omgeving, zoowel naar voren als zij- en achterwaarts. A.T.V. Bijzondere aandacht zal hij wijden aan de maatregelen tot het hooghouden van het moreel van zijn bataljon (be- 30(2)(3).zighouden, verpleging, enz.). Wat betreft de taak van een reservebataljon dient men in het oog te houden dat, in onze verhou dingen, het regiment in hooger verband optredende, als 137. regel op één en zelfs op beide vleugels niet zal zijn aan geleund, met als gevolg, dat de regimentscommandant bijna altijd gelegenheid heeft tot manoeuvreeren. In vele geval len zal een reservebataljon zich dan ook op een nietaan- geleunden vleugel bevinden. De regimentsreserve (bataljon(s) mitrailleurs) is voor den regimentscommandant het werkzaamste middel om blijvend invloed te kunnen uitoefenen op het verloop van het gevecht. Bij een aanval van het regiment kan de taak van een reservebataljon zijn een voorste bataljon dat zijn gevechts kracht heeft ingeboet, te vervangen, oogenblikken van crisis, van een hokken van den aanval van de voorste bataljons, te helpen overwinnen, ontstane openingen te bezetten, 595

Indisch Militair Tijdschrift | 1928 | | pagina 33