d. Voldoende rekbaarheid. e. Voorzien z. n. aan beide zijden van luchtdicht afsluitbare schroef, bajonet of wortelsluiting. ad. C. Vullingbus. a. De weerstand mag niet meer bedragen dan 80 m.M. waterdruk, bij luchtdoorvoer van 80 L. per minuut. b. De chemische vulling moet alle gassen kunnen absorbeeren. De bus moet voorzien zijn van z.g. aparte filters voor het opvangen van arsinverbindingen. c. In de bus moet een ruimte uitgespaard worden, waarin zoo- noodig een „voorzetbus" geschroefd kan worden, die t. z. t. dienst zal moeten doen voor het afvangen van nog niet bekende chemische schadelijke verbindingen. .d. Z. m. de bus voorzien van een aanwijzer, (gebruiksduur). e. De bus moet binnen enkele seconden te verwisselen zijn. De inademingsopening moet gelijk zijn aan de dwarsdoorsnede van den bodem van de vullingbus, zoodat geen luchtkamer behoeft te worden aangebracht. g. De bus moet van dun, geribt, roestvrij metaal worden gecon strueerd. h. Het (de) inademingsventiel (en) moet(en) (in verband met het opvangen van colloïdale arsin-nevels) aan de bovenzijde van de bus geplaatst worden en gemakkelijk zijn te verwisselen. Bij gebruik van kool als absorbtiemiddel, moet deze aan de navolgende voorwaarden voldoen. 1. groote absorbtiesnelheid. 2. groote capaciteit. 3. universeel. 4. hard, anders verpoedering. 5. chemisch stabiel. 6. gemakkelijk te vervaardigen. 7. gering weerstand biedend bij inademing. 8. gemakkelijk verkrijgbaar zijn van de ruwe grondstof. ad. D. Gasmaskerzak. a. Waterdicht. b. Verstelbare band. c. Zoodanige vorm en afmeting, dat het als practisch uitrustings stuk te beschouwen is. De ruimte in den zak, bestemd voor de vullingbus z. m. grooter maken, zoodat, indien noodig, zonder veranderingen aan den zak, een grootere bus ingeplaatst kan worden. ad. E. Uitademingsventiel. a. Ingebouwd of door ventielkoker beschermd. 625

Indisch Militair Tijdschrift | 1928 | | pagina 63