654 8. MEDEDEELINQ. Van het Bestuur van de Vereeniging ter beoefening van de Krijgsweten schap in Nederland ontvingen we het verzoek tot opname van ondervolgende mededeeling, aan welk verzoek we hierbij gaarne voldoen. Red. Vereeniging ter beoefening van de Krygswetenschap. In de onlangs gehouden Bestuursvergadering is voor het werkjaar 1928/29 het onderstaande programma vastgesteld. 1. De Verlofsofficier van het Nederlandsche Leger. De verlofs-encadreering van militair en maatschappelijk standpunt bezien. Majoor Oen. Staf Jhr. Th. Alting von Qeusau. 2. De leiding van den oorlog. Kolonel Oen. Staf P.J. van Munnekrede. 3. Toepassing van vernielingen te velde. Kapitein der Oenie D. van den Berg. 4. De motoriseering der legersook van Nederlandsch standpunt bezien. Kapitein der Infanterie H. Polis. 5. Een nader te bepalen Indisch onderwerp. Kapitein Oen. Staf N. I.L. Feuilleton de Bruijn. Ie reserve. De Encadreering van het Nederlandsche Leger in de rangen beneden dien van officier. Kapitein Gen. Staf M. W. L. van Alphen. 2e reserve. Een nader te bepalen onderwerp op verplegingsgebied. Kapitein-Intendant J.B. de Jongh. Het Bestuur behoudt zich het recht voor wijzigingen in dit programma aan Le brengen, ook wat betreft de volgorde. Niet-leden worden verzocht als lid toe te treden. Adres van den Secretaris, Amalia van Solmsstraat 31, Den Haag. 9. OVERZICHT NEDERLANDSCHE TIJDSCHRIFTEN. Indisch genootschap. Verslag van de vergadering van 17 Februari '28. De Belgische Kongozijn bestuur en zijn oeconomische rol. Met betrekking tot de openbare macht troffen we in het verslag het volgende aan. De openbare macht in de Kongo is verdeeld in een legermacht en een territoriale macht. De leger macht, belast met de algemeene verdediging van het grondgebied, staat onder bevelen van een generaal, bevelhebber van de openbare macht, toegevoegd aan den Oouverneur-Generaal. In elke provincie is een deel van de legermacht, dat alle verschillende wapens en hulpdiensten omvat, gelegerd. De territoriale macht is feitelijk een soort van politie of gendarmerie, welke ter beschikking staat van de gouverneurs der provinciën en van de commissarissen der districten, tot taak hebbende de openbare orde te handhaven. Genoemde autoriteiten kunnen voor meer belangrijke acties de hulp der legertroepen slechts opvorderen met toestemming van den gouverneur-generaal. Deze opvordering, welke alleen om zeer ernstige redenen mogelijk is, vereischt dat het gebied

Indisch Militair Tijdschrift | 1928 | | pagina 92