656 10. OVERZICHT BUITENLANDSCHE TIJDSCHRIFTEN. Journal United Service Institution India. Januari. Lezenswaard is een opstel The suppression of riots". Erin wordt melding gemaakt van ervaringen, opgedaan bij het optreden tegen het gepeupel in Shanghai. De schr. acht speciale oefening van de troepen noodigzonder voorafgaande oefening zal in het algemeen te vroeg van de vuurwapens gebruik worden gemaakt. Organisatie, uitrusting en tactiek worden besproken. B.v., wenscht de schr. een indeeling van de sectie in vieren n.l. 2 groepen, welke behalve met het, alsdan en bandoulière gedragen, geweer zijn bewapend met een politieknuppel, 1 groep geweerdragenden met opgeplaatste bajonet en 1 vuur- groep (de laatste is de Lewisgungroep, zonder Lewisgun). Het Lewisgeweer zelf wordt met 2 bedieningsmanschappen op een commando-auto opgesteld. Onder het opschrift „The fuel problem" wordt de aandacht gevestigd op de waarde van stookolie als brandstof voor de veldkeukens. (Zie ook I.M.T. '27 blz. 717). Colonel Rowan-Robinson levert beschouwingen getiteld „Distribution in depth". Het artikel is aan te merken als een waarschuwing tegen het toepassen van de beginselen voor den stellingoorlog op den bewegingsoorlog. Schr. wenscht voor °de laatste wijze van oorlogvoeren geen overdreven diepte- echelonneering bij de verdediging, (vergelijk het artikel van den kolonel van de Water I.M.T. 1926 blz. 742). Revue de Cavalerie. Maart-April. Luitenant-colonel Argueyrolles be schrijft in een artikel „La cavalerie aux. grandes manoeuvres de l'armée du Rhin en 1927" de aan den Rijn gehouden manoeuvres, waaraan 2 divisies deelnamen. Speciaal wordt de aandacht gewijd aan het cavaleristisch gedeelte. Bij deze manoeuvres werd o.m. gebruik gemaakt van verkenningsdetachementen, waarbij cavalerie optrad in samenwerking met op auto's vervoerde infanterie. Bij een op den eersten dag uitgevoerden nachtinarsch werd uitgegaan van de praemisse, dat de autocolonnes sneller zouden marcheeren dan de cavalerie. Door het inslaan van een verkeerde richting ontstond echter vertraging bij de autocolonne en zulks, niettegenstaande van uitstekende wegen werd gebruik gemaakt. Uiter aard, zegt de schr., mag hieruit niet worden afgeleid, dat de cavalerie bij nacht even snel zou marcheeren als een autocolonne. Doch wel is gebleken, dat vooral bij duisternis voor autocolonnes op tegenvallers dient te worden gerekend. Wij zullen deze manoeuvres niet verder bespreken, zulks te minder, waar het artikel wordt vervolgd. Wellicht dat er na beëindiging van de studie gele genheid zal bestaan de bij de manoeuvres opgedane ervaring in het kort te vermelden. Verder vinden we in deze aflevering twee artikelen over At Poolsche cavalerie. Het eerste geeft een beschrijving van deze cavalerie, terwijl het tweede, van de hand van den kapitein Moslard, de operaties van de lste Poolsche cavalerie divisie tegen de Bolsjeviki van 19 Juli tot 18 October 1920 behandelt. Dit artikel wordt vervolgd. Revue du Service de l'intendance militaire. Jan.-Febr. We vinden hier een beschrijving door L. Verret, onderintendant 3de kl. van uitneembare, draagbare veldbakovens, met een gemiddelde capaciteit van 64 rations. De ovens kunnen worden vervoerd op 2 draagdieren, waarvan elk een last draagt van ruim 80 K.O. Wissen und Wehr. Januari. Oberleutnant W. v. Wolff levert een studie „Der Kriegssoldat und der Friedenssoldat." We halen hieruit aan „de vrede biedt aan de ontwikkeling van de persoonlijkheid meer moeilijkheden dan de oorlog. Het is nu eenmaal een feit, dat niet valt te ontkennen, dat een soldaat thans meer moet kennen dan vroeger. Hoe hooger eischen nu aan het intel lect worden gestéld, des te minder wordt het mogelijk, blinde gehoorzaamheid te eischen. En toch zou het een dwaling zijn om aan te nemen, dat een der gelijke gehoorzaamheid ook bij denkende menschen kan worden gemist. Om de discipline, welke als het erop aan komt, tegen het denken en het willen van de menschen in, moet worden geëischt, niet in gevaar te brengen, zal thans aan het hart een ruimere plaats dienen te worden ingeruimd dan voorheen.

Indisch Militair Tijdschrift | 1928 | | pagina 94