657 Dit alles stelt hooge eischen aan den officier. Veel moeilijker dan vroeger is het voor hem, om te voldoen aan de hooge eischen, welke aan zijn kennis worden gesteld, waarbij dan nog komt, dat ook in hooge mate over soldaten- eigenschappen dient te worden beschikt. En toch moet dit alles worden verlangd om het verschil tusschen oorlogs- en vredessoldaten zoo gering mogelijk te doen zijn en om de ondergeschikten tot goede soldaten te kunnen opleiden. Dit is slechts mogelijk voor een chef, die niet door zijn uniform en zijn rang en ook niet slechts met zijn verstand, doch met hart en ziel soldaat is". Voorts vinden we een artikel van den Oostenrijkschen generaal Emil Rat- zenhofer, getiteld: „Deutsches und Oestenreichisch-ungarisches Feldeisenbahn- ivesen", waarin er de aandacht op wordt gevestigd, dat de door de Duitschers op dit gebied in den oorlog geleverde prestaties die van de Oostenrijkers verre hebben overtroffen. Journal Royal United Service institution. Februari. Het periodiek bevat wederom een tweetal artikelen met betrekking tot gemechaniseerde eenhedenterwijl mede een opstel Army Trainingthe lessons of 1927" erover handelt. Het eerste artikel „A mechanized Formation" geeft een verslag van een lezing, betrekking hebbende op de in Engeland in het afgeloopen jaar gehouden proeven. Het onderwerp wordt van verschillende zijden belicht, waarbij men kan concludeeren, dat het vraagstuk nog geenszins volledig is opgelost. Het tweede artikel „A mobile light division" is van de hand van den majoor Eden. De voorwaarden waaraan een dergelijke divisie zou moeten voldoen, worden opgesomd en besproken, terwijl een organisatie als voorbeeld wordt gegeven. Schr. denkt zich de divisie bestaande uit: een brigade scouts, een holding brigade, een striking brigade, een air group, een reserve brigade en hulpdiensten. Zeer lezenswaardig is een opstel Commercial air routes". Verschillende zaken vinden hier bespreking, zooals: Definition of a commercial air route, ground organization, cross-channel air routes, lightning of an air route en verschillende reeds bestaande luchtlijnen. Kaartjes, aangevende de verschillende in Europa en Amerika in bedrijf zijnde luchtverbindingen geven een goed beeld van de enorme ontwikkeling van het luchtverkeer. Voorts moge melding worden gemaakt van een beschouwing over „The Car dwell system". Zooals bekend geeft dit, van omstreeks 1870 dateerende systeem, de grondslagen van de militaire organisatie in het Britsche rijk. Het systeem werd in het afgeloopen jaar bestreden, in verband met de plannen tot mechaniseering van de strijdkrachten in Engeland zelf. Ten slotte is het gebruikelijke politieke overzicht The international situation" zeer lezenswaard. infantry journal. April. Colonel Miles vervolgt zijn studie „Infantry Organization" (zie LM. T. No. 6) en bouwt nu de organisatie van de inf.- onderdeelen op. O. a. wordt de 3e en de 4e indeeling besproken. Schr. komt tot een conclusie en toetst deze aan de door hem op den voorgrond gestelde beginselen. Schr. is van meening: le. De compagnie moet bestaan uit 3 platoons a 2 secties elk van 3 squads, (dat zou in onzen gedachtengang zijn 3 secties van 2 brigades elk van 3 groepen). 2e. Het bat. telle 4 geweercom pagnieën, 1 mitr. cie. van 4 platoons (het aantal mitrs. wordt niet gemeld), 1 commando cie. bestaande uit 1 houwitser platoon en 1 intelligence platoon. 3e. De divisie zal zijn samengesteld uit 3 regimenten van 4 bataljons. 4e. Bij de divisie behooren 3 regimenten artillerie te zijn ingedeeld. Eigenaardig is de volgende uitlating van den schr., waar hij het heeft over de bewapening van de infanterie„When we do this we should however give the weapen to enough men so that every man who arrives in the ennemy's position will have in hand an automatic rifle suitable for the attachment of the bajonet fighting without disadvantage" en verder „The number of members of the squad reduced to mere ammunition carriers should be kept at the minimum... enz." Een opstel „New Infantry Accompanying Weapens" behandelt het vraagstuk van het infanterie-geschut. Eruit blijkt, dat in den oorlog de 37 m.M. vuur-

Indisch Militair Tijdschrift | 1928 | | pagina 95