658 mond en de z. g. Stokesmortier goed hebben voldaan. Na den oorlog heelt men getracht deze oorlogswapens te verbeteren met als resultaat, dat nu zal worden overgegaan tot de invoering van een aan hoogere eischen voldoend 37 m.M. kanon (dracht 1800 tot 2000 yards met een gewicht van ongeveer 160 K.G.) en een verbeterde mortier van 75 m.M. (dracht 400 tot 1800 yards, gewicht ook 160 K.G.); beide wapens op radaffuit, doch ook gedragen te vervoeren in 4 lasten. Bijzonderheden met betrekking tot de technische inrichting worden vermeld. Onder den titel Motorization of an Infantry regiment" worden proeven aangekondigd om de paardentractie bij de treinen van het regiment geheel te vervangen door motortractie. Uit een artikel „Experimental Howitzer company" blijkt, dat men voorne mens is in het Amerikaansche leger te rekenen op de indeeling van 2 mortieren van 75 m.M. en 1 kanon van 37 m.M. per bataljon. Onder het opschrift „Tactical use of smoke" wordt wederom melding gemaakt van den invloed van rookschermen op de vuuruitwerking. Een rookscherm op het doel zou de uitwerking van de inf. vuurwapens met 78 °/o verminderen, terwijl een verneveling van den vurenden tegenstander de uitwerking van zijn vuur met 93 °/o doet afnemen. Rook wordt verspreid met behulp van handgranaten, met trenchmotors, door artillerie, tanks en vliegtuigen. O. m. wordt geconstateerd, dat een door de artillerie gelegd rook scherm slechts beperkte afmetingen kan hebben en dat het daarom aanbeveling verdient zich te beperken tot verneveling van observatieposten. The Army Quarterly. April. Voor degenen, die zich, zonder een groot aantal artikelen te raadplegen, een denkbeeld wenschen te vormen van het begrip „mechaniseering van strijdkrachten"van de consequenties van de mecha niseering en van den invloed van gemechaniseerde eenheden op het gevecht, kan een prettig geschreven voordracht van den major-general Sir J. Burnett- Stuart worden aanbevolen. De generaal beschouwt het vraagstuk in groote lijnen en acht mechaniseering althans voor de Britsche weermacht mogelijk en noodig. Deze opperofficier behoort evenwel niet tot de alles voorbij ziende enthousiasten. De gemechaniseerde eenheid wordt in het kort geschetst als volgtStel U de eenheid voor als bestaande uit 2 squadrons vliegtuigen en rond 800 cross-country voertuigen, waarvan 300 gevechtsvoertuigen en de rest als hulpvoertuigen en voertuigen voor aanvulling. De samenstellende deelen zijnde vliegtuiggroep, een verkenningsgroep, een zware of aanvalsgroep, een herstellingsgroep en een groep voor aanvulling van verschillende behoeften. De zware groep, d. i. de langzaamste, kan zich gedurende 5 a 6 uur met een gemiddelde snelheid van 8 a 10 mijl per uur bewegen, langs den weg of door het terrein; haar gevechtskracht blijft dan volledig in tact. De lichte groep kan zich sneller en over grootere afstanden verplaatsen zonder aanvulling te behoeven. De eenheid is niet bruikbaar in rotsachtig bergterrein, in zwaar beboscht terrein of in sterk doorsneden terrein. Rivieren vormen beletselen en leggen vertraging op, maar niet in sterkere mate dan aan andere troepen. Tegen een tegenstander in een welgekozen stelling, voorzien van tankhinder nissen, anti-tankmijnen, veel artillerie en anti-tankgeschut, kan zij weinig uit richten. Tegenover een normale troepenmacht kan zij op ontzagwekkende wijze ageeren. De schr. slaat de tijdens de proeven te Salisbury-plain (zie o. m. 1. M. T. No. 1) gebleken bezwaren niet hoog aan, mits over voldoende gelden kan worden beschikt en daaraan hapert het ook bij de Britsche weer macht. Een tweede artikel uit dit nummer, dat de aandacht trekt, van wege het opschrift is getiteld The evolution of the Japanese army". Het geeft evenwel slechts een min of meer vluchtig historisch overzicht zonder diep in te gaan op de huidige samenstelling. Revue d'Infanterie. Maart. Het artikelles actes des héros (I. M. T. 1 t/m 6) wordt beëindigd). Colonel Alléhaut vervolgt de studieMotorisation (I. M. T. 6). Schr. be spreekt thans de in Engeland te Salisbury-plain gehouden proeven met de gemechaniseerde brigade. In eenige aan het slot van het hoofdstuk samenge-

Indisch Militair Tijdschrift | 1928 | | pagina 96