De bataljonscommandant geeft een voorloopig bevel aan 226(1). elk der compagnieën indien mitrailleurs zijn toegevoegd ook aan den commandant daarvan niet meer inhou dende dan noodig is om den betrokken commandant in staat te stellen dadelijk aan het werk te gaan. De voorloopige bevelen worden, zoodra daartoe gelegen heid is, met de noodig geachte aanvullingen verzameld 226(2). in één enkel bevel, waarvan aan iederen compagniescomman dant een afschrift wordt gegeven, waardoor het voordeel 33 (b). wordt bereikt dat de commandanten van de onderdeden een goed inzicht krijgen over het geheel en goed op de hocgte zijn van elkanders taak. Ter bevordering daarvan verdient het ook aanbeveling dat, wanneer de omstandigheden zich daartoe leenen, de bataljonscommandant de bevelen uitgeeft aan de verza melde compagniescommandanten (c. q. alleen die van de voorste linie) op een daartoe geschikt punt (uitzicht gevend op het voorterrein, gedekt e. d.). 226 (3). BATALJONSBEVEL. 1. Vijand, eigen troepen, terrein. 2. Taak bataljon, grenzen te verdedigen terreindeel, voorste verdedigingslijn, plaats steunende artillerie c. q artillerie waarnemers, plaats neventroepen. 3. Taak compagnieën (c. q. met indeeling mitrailleurs) met grenzen terreindeelen, aanwijzing en opstelling reserve compagnieën c. q. neventaak (werkzaamheden). 4. Opdrachten aan de toegevoegde mitrailleurs, taak en opstelling ondersteunende mitrailleurs (met vuarstrooken). 5. Volgorde werkzaamheden in verband beteekenis en vermoedelijk beschikbare tijd, rekening houden met maskeering en camouflageplaats geweermitrailleur- karren, beschikbaarstelling groot pioniergereedschap, hindernis-, camouflage-, gasafsluitingsmateriaal. 6. c. q. Regeling samenwerking artillerie. 7. Verkenningveiligheidsmaatregelen in front, gereedheid voor gevecht, rust. 8. Verband met neventroepen en aanwijzing afdeelingen, welke dit verband moeten onderhouden. 9. Regeling controle op verdedigingsmaatregelen, door compagniescommandanten getroffen. 10. C. P. 11. Verbindingen. 12. G. T., plaats en personeel munitiedepot, aanvullings plaats munitie. 13. Geneeskundige dienst; c. q. aanwijzing geneeskundig personeel bij de compagnieën. 682

Indisch Militair Tijdschrift | 1928 | | pagina 18