28. de doelen. Zorgvuldig moet dit vuur worden geleid, daar anders munitieverspilling ontstaat. SAMENWERKING MET DE ARTILLERIE. Nauwgezette samenwerking met de artillerie is noodig. Deze komt tot stand op dezelfde wijze zoo als besproken bij den aanval een spoedig overleg met de artillerie is G.v. noodig om de juiste ligging te bepalen van de punten, Mob. waarop de artillerie moet vuren (c. q. met de mitrailleurs), A-54(3). om zoodoende het vuur der mitrailleurs daarmede in overeenstemming te kunnen brengen. Door een aantal O. V.l. van die punten nauwkeurig op de kaart te bepalen en 228. te nummeren, is, zoodra de vijand zich op één dier punten vertoont, overseining van het nummer voldoende G.V. om het artillerievuur daarop te doen openen. Mededeeling Mob. van die genummerde punten aan de mitrailleurs is nood- A.- zakelijk. De artillerie moet goed bekend zijn met het te 55(1). steunen vak, in het bijzonder met de ligging van de voorste 54(1). verdedigingslijn, waartoe de bataljonscommandant daarvan ten spoedigste een schets verstrekt; zoo eenigszins mogelijk moet personeel van de ondersteunende artillerie zelf de voorste verdedigingslijn op het terrein nagaan, hetgeen ook het moreel van de infanterie ten goede komt. uJ'rm' Het vuur van de steunende artillerie, de vuuropening >2) daaronder begrepen, wordt zelfstandig door den comman- O.v. dant daarvan geregeld. Bij uitzondering zal deze artillerie Mob. onder de bevelen van den betrokken infanteriecommandant A-- worden gesteld. 49(1). 50(1). Voortdurend dienen de infanterie- en artilleriecomman- 54(2). danten elkander op de hoogte te houden van hetgeen wordt waargenomen. SAMENWERKING MET DE COMMANDANTEN VAN NEVENBATALJONS. Voortdurende uitwisseling van hetgeen wordt waargeno- G. V. I. men waardoor men wederkeerig op de hoogte van den 33 c. toestand blijft, is noodig, waarvoor betrouwbare verbindin gen onontbeerlijk zijn. Daarnaast dient het verband te worden onderhouden door een bepaald daarvoor aangewezen afdeeling. Ook hier is het noodig, dat de samenwerking na overleg bij afspraak wordt geregeld; deze heeft dan betrekking op flankeerende vuursteun, het tijdelijk gebruik maken van een nevenvak voor opstelling vuurwapens, waarnemings posten enz. 688

Indisch Militair Tijdschrift | 1928 | | pagina 24