Bediening. H.Oz. Bij elke gaszoeklichtinstallatie zijn twee bedieningsman- Ill-l. schappen ingedeeld, nml.de lampcommandant en de handlanger. Vervoer. V-i-2. Twee gaszoeklichtinstallaties kunnen worden vervoerd op een speciaal daarvoor ingerichte treinkar, getrokken door twee inheemsche paarden. De treinkar dient voor dit vervoer te zijn voorzien van een deugdelijk stel veeren. Bij deze wijze van vervoer is men echter gebonden aan wegen en voor karren gemakkelijk begaanbaar terrein. De gaszoeklichten dienen op deze wijze tot zoo dicht mogelijk bij de gewenschte opstellingsplaats te worden vervoerd. Daarna wordt de installatie door de bedieningsmanschappen naar de opstellingsplaats gedragen. H.W.Z. Het tactisch gebruik van electrise he zoeklichten IV. valt buiten het bestek van deze studie. Aanbeveling kan het verdienen de eerste linie met meer vuurkracht te bezetten, in het bijzonder daar, waar een aan val het meest waarschijnlijk is en de echelonneering in de diepte te verminderen, door zoowel de afstanden tusschen de linies als tusschen de echelons der linies te vermin deren. Het aanbrengen van (nieuwe) hindernissen (met de hand verplaatsbare prikkeldraadrollen) wordt aanbevolen; deze moeten een verrassing voor den vijand zijn. Bij een nachtelijken aanval moeten rust, orde en verband in het bijzonder gehandhaafd blijven. De inzet van de bataljonsreserve geschiedt eerst wanneer de toestand voldoende duidelijk is gewordende aanduiding van de vermoedelijke opmarschwegen moet zoo zijn, dat deze gemakkelijk zijn te vinden; de tegenstoot geschiedt met het blanke wapen, zoo mogelijk in de flank van den binnengedrongen vijand. Maatregelen moeten worden getroffen om een nachtelijken aanval tijdig te onderkennen b.v. door het uitzenden van officierspatrouilles met telefoonmaterieel, lichtpistolen e. d. in de meest waarschijnlijke richtingen of naar de meest waarschijnlijke gereedstellingsplaatsen. REGELING CONTROLE. De bataljonscommandant moet in het bataljonsvak de O. V. I. maatregelen nagaan, welke door de compagniescom- 171(2). mandanten zijn genomen; zoo noodig brengt hij daaria 700

Indisch Militair Tijdschrift | 1928 | | pagina 36