191 (1). het toelaten wordt munitie in de vuurlinie gereed gelegd, vooral voor de geweermitrailleurs) wordt aan het depot af gegeven, waarop de munitiekarren zich begeven naar de 131 (3). aanvullingsplaats voor infanteriemunitie, bekend uit het regimentsbevel, waar zij worden gevuld en waarna zij zich begeven naar de plaats van den G. T. Voor het verdere vervoer van de munitie naar het depot geeft de bataljonscommandant zoo noodig bevelendit vervoer heeft plaats door manschappen van de bataljons reserve. Er moet blijkens de ervaring, bijzonder op worden gelet, dat het verkeer naar en van het munitiedepot ongezien door den vijand plaats heeft. De vulling van de leege g. m.houders heeft plaats bij 131 (5). het munitiedepot door personeel van de bataljonsreserve, c. q. door de zeer lichtgewonden, welke aldaar, na ver- 125 (2). bonden te zijn, worden werkzaam gesteld. Het personeel van het munitiedepót wordt belast met 131 (6). het halen van de munitie van dooden en gewonden op de hulpverbandplaatsoverigens wordt het inleveren bij het munitiedepot van deze munitie, voor zoover niet dadelijk door anderen gebruikt, opgedragen aan den politietroep. Deze zorgt voor het opsporen van de achterblijvers, bij de verdediging beter gezegd verstekelingen, welke naar hunne afdeelingen worden teruggebracht. Met krijgsgevangenen wordt gehandeld als bij den aanval. DE GENEESKUNDIGE DIENST. Een hulpverbandplaats wordt opgericht bij het bezetten van de stelling (zoo dicht mogelijk bij de strijdende troe- O.V.Q. pen, doch ook zoo gedekt mogelijk en gevrijwaard tegen D.36(1).felle zonneschijn); terwijl aan de compagnieën in voorste linie als geneeskundig personeel wordt toegevoegd1 ziekenverpleger 4 ziekendragers. De gelegenheden tot gedekt vervoer van de gewonden van de compagniesvakken naar de hulpverbandplaats worden verbeterd en duidelijk aangeduid. 37(4). Zoo mogelijk wordt bij de hulpverbandplaats een fil terwagen door den bataljonscommandant beschikbaar gesteld. Van de plaats van de hulpverbandplaats wordt mede- deeling gedaan. De verzamelplaats van de M. G. wordt alleen medegedeeld aan de bataljonsartsen. Overigens geldt bij de verdediging m. m. hetgeen bij den aanval is besproken. 702

Indisch Militair Tijdschrift | 1928 | | pagina 38