5. Aanwijzing van de aan den vijand blijvende achter troepen, commandant; samenstelling (mitrailleurs), com mandant der achtertroepen in het regiments en divisie vak, hunne plaatsen, de verbinding met hen, opdrach ten, vermoedelijk tijdstip afmarsch, marschweg, mede- deeling of achtertroepen in het verdere verloop ach terhoede worden (bijzonderheden regelt de commandant der achtertroepen in het regimentsvak) oriënteering over de bij de achtertroepen blijvende artillerie. 6. Terugtrekken der compagnieën, regeling van den langzamerhand echelonsgewijze afmarsch (tijdstip, af- marschwegen, verzamelruimten, marschwegen voor den verderen marsch en eerste marschdoel). 7. Luchtafweer tijdens marsch. 8. c.q. Tijdstip volvoering vernielingswerkzaamheden. 9. Opbreken verbindingen. 10. Plaats waar bataljonscommandant zich ophoudt. 11. Ontruiming hulpverbandplaats, tijdstip. 12. c q. Verstrekkingsplaats munitie-en verplegingsbenoo- digdheden tijdens marsch. Moet een nieuwe stelling worden ingenomen, dan wordt het bevel voor de verdediging daarvan gegeven na ontvangst van de verkenningsrapporten c.q. wordt dat bevel bij ge deelten uitgegeven en vervolledigd naarmate de verken ningsrapporten worden ontvangen. XI. DE VERDEDIGING. Het bataljon in derde linie (regimentsreserve). G.V.I. De afdeelingen, welke de regimentscommandant bij de 32 d. verdediging in reserve houdt (de regimentsreserves) vor men de 3de linie. De regimentsreserve (bataljon(s) mitrailleurs) is voor den regimentscommandant naast zijne mitrailleurs het werk zaamste middel om invloed te kunnen uitoefenen op het verloop van het gevecht. In het regimentsbevel voor het gevecht wordt de plaats 232,234 van een reservebataljon bepaald. Ook bij de verdediging (2) a. is de voornaamste eisch voor de opstellingsplaats van de 40(2)(3). reserve, dekking tegen gezicht (terreinplooien en dalen, welke niet door den vijand kunnen worden ingezien, zijn 50. zeer geschikt) en tegen waarneming uit de lucht; verder zoo mogelijk dekking tegen vuur, ten einde de gevechts kracht van het bataljon ongeschokt te behouden tot het oogenblik, waarop het aan den strijd moet deelnemen, terwijl verder de terreinen waar het bataljon vermoedelijk 708

Indisch Militair Tijdschrift | 1928 | | pagina 44