houden. Het indeelen van telefoonpersoneel en -materieel bij deze posten is gewenscht, teneinde, zoodra zulks noodzakelijk wordt, tot aanleg van telefoonlijnen over te gaan. Tegen den tijd, dat nauwer contact met den vijand wordt verwacht en de artillerie eventueel steun zal moeten verleenen, moet echter in de verbindingsas van het regiment telefoonaan sluiting tot stand worden gebracht (Co-post vooruitgeschoven verb. post). Zoo noodig wordt dan door de verb. afd. van het regiment ook de telefoonaansluiting met den vooruitgeschoven verb, post van de divisie aangelegd en bij het verder oprukken c. q. de nieuwe Co-post van den Reg' C' met een nieuwen vooruitgeschoven verbindingspost van de Divisie verbonden, de oude verbinding weer afgebroken en de verbindingsas verlengd. De verbinding tusschen de bataljonscommandanten in voorste lijn en den vooruitgeschoven verbindingspost en de overige verbin dingen bij de onderdeelen worden echter voorloopig nog door middel van ordonnansen (c. q. optisch) onderhouden. Wordt uit den naderingsmarsch overgegaan tot het gevecht dan moet de telefoonverbinding worden doorgetrokken tot aan de Co-posten van de bataljons in voorste lijn (bij de verdediging c. q. tot aan de compagnieën in voorste lijn). Voor het onderhouden van het verband met nevenonderdeelen gedurende den marsch worden zoo noodig afzonderlijke detache menten aangewezen. De verbinding wordt door middel van ordon nansen (c. q. optisch) onderhouden. E. De verdediging. Bij de verdediging wordt de telefoonverbinding in de verb, assen vanaf den Co-post van den reg' Cf (c. q. via een voor uitgeschoven verb, post v/h Regt.) tot aan de Co-posten van de bataljons in voorste lijn door de verb. afd. van het regiment tot stand gebracht. Deze afdeeling brengt zoo noodig nog verder tot stand a. verbinding met de ter beschikking van den Regt_ C' gebleven mitrailleurs, b. verbinding met een nevenregiment en c. eventueel noodzakelijke verbindingen ten behoeve van den Co-post (met observatiepost, met optische post, met hulp- verbandplaats enz.). Het reserve bataljon sluit zich in den regel zelf op den Co-post of den vooruitgeschoven verb.-post van het regiment aan. Het personeel van de bataljons in voorste lijn draagt zorg voor een telefoonverbinding met een of meer com pagnieën in voorste lijn en zoo noodig met een nevenbataljon. F. De aanval. Bij den aanval verdient het aanbeveling om bij de gereedstelling aanvankelijk de telefoonverbinding in de verbindingsassen recht streeks, of vanuit een vooruitgeschoven verbindingspost van het regiment, door de verb. afd. van het regiment tot stand te doen brengen tot aan de Co posten van de bataljons in voorste lijn en deze verder zoo ver mogelijk naar voren in de voor de ver- 721

Indisch Militair Tijdschrift | 1928 | | pagina 57