736 Het artikel schijnt ons vooral voor de artilleristen van belang, te meer waar de schr. zijn betoog staaft met duidelijke berekeningen en een voorbeeld. Een volgend opstel»Na hoeveel minuten kan naar aanleiding van een bericht van den C. eener voorcomp. de noodzakelijk gebleken artilleriesteun worden verwacht?" verdient zeker onze aandacht en het zou wel wenschelijk zijn het eens ten onzent aan de practijk te toetsen. Schr. gaat uit van een verbindingsdienst waarbij geen enkele vertraging ontstaat, de lijnen niet door andere gesprekken zijn bezet en op de commando posten zoowel als op de verbindingsposten de berichten onmiddellijk behan deld worden. Hij komt dan tot de volgende antwoorden: Indien de D. A.C. de leiding van het vuur geheel in handen heeft genomen en de aanvragen om art. steun bijgevolg tot de D. A. C. worden gericht 1 uur en 15 minuten; indien voor ieder der voorregimenten een afdeeling is aangewezen voor rechtstreek- schen steun (aanvragen om artilleriesteun te richten tot den regimentscom mandant 51 minuten. Bij zijn streven naar beperking komt de schr. tot 20 minuten. In het artikel schuilt, ook zonder dat men het verkondigde als ab soluut onaanvechtbaar aanmerkt, ook leering voor ons. In het kort komt de motiveering van die 20 minuten op het volgende neer C. C. besluit een bericht te zenden Telefonisch overgebracht aan B. C. Besluiten Telefonisch overgebracht aan R. C. Besluiten Telefonisch overgebracht aan Afd. C. Besluiten Telefonisch overgebracht aan Bt. C., alle Bt. Cn. Orders Bt. C. Vuuropening luisteren mee om om om om om om om om om 10 uur. 10.03 10.04 10.07 10.08 10.10 10.11 10.13 10.20 tijd 20 minuten. Ten slotte geeft de luitenant v/d. G. S. een kort verslag van de„proef met een vechtwagen in het polderland". De proef had plaats onder, voor den 7- tons Renault vechtwagen, zeer gunstige omstandigheden. Voor schr. staat het vast dat geïnundeerd polderland voor een vechtwagen onoverkomelijke moeilijkheden oplevert. C'. 11. OVERZICHT BUITENLANDSCHE TIJDSCHRIFTEN. The Cavalry Journal. April 1928. Dit is een speciaal paardennummer, waarin verschillende interessante onderwerpen worden behandeld. We noemen: Care of the horse's feet" »Horse show judjing" the hunter,; the cavalry pack horse" en care of horses in the field". Uit het tweede artikel stippen we aan„De beoordeelaar voor de militaire typen moet een paardenman zijn en een practisch soldaat, die de omstandig heden kent waaronder de paarden te velde moeten optreden. Bij de beoor deeling bijv. van artillerie bespanningen dient te worden gedacht aan een kouden vochtigen dag met zware modderwegen en een zware belasting. Galop- peeren in de baan is mooi voor het publiek, maar„c'est magnifique mais ce n'est pas la guerre" En vooral ook te letten op den indruk, welke het tuig maakt. Bij goed doorvoede, goed in conditie zijnde paarden behoort blinkend koper en blank staal, soepel en goed gepoetst leder. In het slot van het laatstgenoemde artikel geeft schr. aan als wenken voor hoogere bevelvoerenden „Verniel uw cavalerie niet door nuttelooze opdrachten" en voor de cavalerie„koester uw paarden tot het uur komt, dat zij gebruikt

Indisch Militair Tijdschrift | 1928 | | pagina 72