740 Deze belangwekkende studie eindigt met deze woorden„Zonder verrassing is een overmacht op het beslissende punt ondenkbaar. Zonder betrekkelijke overmacht is succes tegen een absolute overmacht onmogelijk. Wij verloren den oorlog tegen een onbegrensde overmacht, omdat het ons niet is gelukt een overmacht op het beslissende punt te vereenigen." Revue des Troupes coloniales No. 189. Het artikel „Quelqaes notes sur le Siani', wordt voortgezet (zie ook No. 188). Thans worden verschillen de bijzonderheden betreffende land en volk besproken. Het artikel wordt vervolgd. Infantry Journal. Mei 1928. Een artikel Tactical Influence of tank de velopments" bevat eenige gegevens betreffende de laatste vorderingen van de tanktechniek in verschillende landen, alsmede beschouwingen aangaande het factisch gebruik van dit strijdmiddel in de toekomst. Voor de bestudeering van den luchtafweer door troepen op den grond is een opstel The plane vs. the bullet!' wel van belang. Met betrekking tot een in 1927 gehouden demonstratie wordt o. m. het volgende vermeldEen aantal vliegtuigen daalde van groote hoogte op de troepen neer en ver spreidde op een hoogte van ongeveer 50 voet een dicht rookscherm boven de colonne. Onmiddellijk daarop volgde de „attack planes", geheel voor het oog ver borgen door den rook. De operatie werd zoo snel verricht, de vliegtuigen vlogen zoo laag en het rookscherm was zoo absoluut, dat geen geweer of mitrailleur in werking kon worden gebracht. Alleen te voren gereed gestelde mitrailleurs zouden eenige waarde hebben gehad. Zooals bekend wordt om aan deze behoefte tegemoet te komen, in het Amerikaansche leger de invoering van mitrailleur-karren overwogen, waarop de mitrailleurs vuurbereid kunnen wor den vervoerd. (Zie 1. M. T. No. 3 blz. 267). Ten slotte kan voor een studie van den aan- en afvoer de raadpleging van een kort opstelletje The nine principles of war as applied to supply" waarde hebben. Monatschrift für Offiziere aller Waffen. Mei 1928. Het opstel Die 21 russische Infanterie-Division in den Kdmpfen bel Stal- lupönen and Gumbinnen" wordt beëindigd (aangevangen in het Aprilnummer zie ook 1. M. T. No. 7). Om een denkbeeld te kunnen vormen van den aard dezer studie zij vermeld, dat een divisie bestaande uit 11 '/2 bataljon, (7800 man) 20 mitrailleurs en 48 veldkanonnen in opdracht had een 5 K. M. lang front te bezetten, waarbij voor directen afweer werden bestemd 8V2 bataljon met 15 mitrailleurs en 48 vuurmonden, terwijl 2 bataljons met 5 mitrailleurs in reserve werden gehouden. Allgemeine Schweizerische Militarzeitung. Mei 1928. Lezenswaard en wel toepasselijk voor onze omstandigheden is een opstel: „Der Infanteriezug lm Gefechtvan de hand van den majoor Frick. De schr. wijst op de ingrijpende veranderingen, welke het gevolg zijn van de invoering van de geweermitrail leurs en constateert, dat de meeningen omtrent het gebruik nog verward zijn. Hij wil daarom een poging doen aan te geven hoe de infanteriesectie thans ■doelmatig zou kunnen worden aangewend. De Zwitsersche sectie bestaat zooals bekend uit 3 geweergr. en 2 geweer- mitr. groepen. Aanval en verdediging worden afzonderlijk aan een duidelijke beschouwing onderworpen. Hoewel hier en daar wat schematisch en theoretisch verdienen deze beschouwingen zeer zeker de aandacht. Ter typeering van schr's inzichten moge het volgende sectiebevel, bestemd voor den nadeiingsmarsch dus in het tijdperk, dat nog niet gevuurd wordt en ook de zware infanterie-wapens nog geen vuursteun behoeven te verleen _n, worden overgenomen. De sectie gaat geëcheloneerd voorwaarts; richting op de boerderijeerste doeltweede doelderde doelvoorste geweergroep gaat onmiddellijk voorwaarts; lm. groepen op 150 M. afstand daaracnter, onderlinge tusschenruimte 50 M. 1 groep rechts en 1 groep links; de beide andere geweergroepen volgen op 150 M. achter de lm.groe-

Indisch Militair Tijdschrift | 1928 | | pagina 76