744 Dit betoog moge van waarde zijn voor een leger, dat zich moet richten op gevechten in over groote diepte versterkte terreinen, voor onze omstandighe den zou deze oplossing, naar het voorkomt niet in overeenstemming zijn met de omstandigheden waaronder wij zullen moeten optreden. Immers veelal zullen verhoudingsgewijze vrij breede fronten moeten worden aangewezen. Verder bevat dit nummer eenige bijzonderheden over „Das neue 47 mM. Beardmore Infanteriegeschütz. Het is een uitgesproken Tankafweervuurmond. (Gewicht 215 K.G., projectielgewicht 1,47 K.G., Vo. 494 m/sec., zwaarste draaglast 52,5 K.G., slaat op 1425 M. een chroomnikkelstalen plaat van 20 mM. door. Mil. W 18 Mei 1928. Een kort opstel: „Der Kampfgasdienst in Ruma- nien" geeft in zeer beknopten vorm de organisatie van den gasdienst (of- en defensief) in Rumenië. Majoor Oskar Regele, een bekend schrijver op tactisch gebied, bespreekt de aflossing van troepen in gevecht, daarbij zoowel het oog hebbende op^ den loopgravenstrijd als op den bewegingsoorlog. Schr. geeft aan de hoofdlijnen voor de aflossing, om daarna een voorbeeld te geven van de aflossing voor een regiment infanterie. Heerestechnik. April '28. Dit nummer bevat een vrij uitvoerige bespreking van het Fransche voorschrift „Instruction provisoire sur Vorganisation du terra:n". Zij geeft den lezer een goed beeld (uittreksel) van den inhoud van dit voorschrift en een inzicht in de in het Fransche leger terzake gehuldigde beginselen. Lezenswaard, vooral voor automobieltechnici, is een rijkelijk geïllustreerd artikel „Technische Entwicklung and heutiger Stand der Sechsradwagen" Zooals bekend koestert men vooral in militaire kringen in Europa van dit vervoermiddel groote verwachtingen. Ten slotte wordt in een opstel „Die Erkundung durch Licht- und Schallmes- sung in der Schweizer Artillerie" de hiertoe in Zwitserland gevolgde methode beknopt besproken. Heerestechnik. Mei 1928. Uit zuiver technisch oogpunt is wellicht niet zonder beteekenis een opstelFunktechnische Neuheiten auf der Leipziger Frühjahrsmesse 1928. Als voornaamste „Neuheit" wordt genoemd de Ther- mo-Batterie. Deze Thermo-Batterie bestaat uit een rij achterelkander gescha kelde Thermo-elementen (voor 4 Volt en 0,4 ampère 176 elementen). Het artikel „Technische Entwicklung und heutiger Stand der Sechsradwa gen" wordt voortgezet, met een verdere technische beschrijving van dit nieu we vervoermiddel. Generaal von Botzheim geeft: „Betrachtungen über die Aufgaben der Waffentechnik" en wijst daarin vooral ook op het verschijnsel, dat men vóór den oorlog in Duitschland groote waarde toekende aan groote bewegelijkheid en eenheid in munitie bij de veldartillerie. De ervaring heeft aangetoond, dat men in genoemde opzichten te ver is gegaan. Tijdens en na den oorlog zijn vooral verhooging van de uitwerking van het enkele schot en vergrooting van de dracht op den voorgrond getreden. Infantry journal. Juni 1928. Het nummer is geheel gewijd aan de Infan try school. Deze school vormt het centrum van de infanterie training en op leiding in het Amerikaansche leger. De bestemming van deze school is het oefenen of juister vormen van voor hun taak berekende aanvoerders van in- fanterie-eenheden van af de sectie tot de (infanterie-) brigade. C'.

Indisch Militair Tijdschrift | 1928 | | pagina 80