Drie weken later volgden de eerste luitenants van de promotie- '98 met een militair transport hunne bestemming naar Indië. Aan het einde van dit korte overzicht past zeer zeker een woord van hulde en groote erkentelijkheid aan den toenmaligen Gouver neur, wijlen Kolonel C. L. van Pesch en het otficiers- en leeraren- korps van de K. M. A. met onze opleiding en vorming belast in het tijdperk '95 '98. Van de cadetten in '98 tot officier benoemd zijn er nog slechts enkele van het Nederlandsche leger en zeer enkele van het Indische leger in actieven dienst. Van de laatsten behoort in het bijzonder te worden genoemd. Zijne Excellentie den Luitenant-Generaal H. L. La Lau, Comman dant van het Leger en Hoofd van het Departement van Oorlog in Nederlandsch-Indië. Een hartelijken groet aan de nog in leven zijnde kameraden uit den cadettentijd '95/'98, met weemoedige herinnering aan de op het appel ontbrekenden en een eeresaluut voor de op het veld van eer voor Koningin en Vaderland gevallen makkers. Oud-cadet '95/'98. C. D. LAGERWERFF. Generaal-majoor der Artillerie^ 1896 1899. Het was in den avond van den 2den October 1898, dat een breede schare cadetten zich van het station Breda door het „Valkenberg" academie-waarts begaf om na de detacheering en een kort verlof het verblijf aan de K. M. A. te hervatten en voor zoover de ALKMAARDERS betrof, na een lang verlof aan te vangen. De tocht geschiedde, wat de 2de en 3de jaarscadetten aangaat, met ge mengde gevoelens. Verheugde men zich er toch eenerzijds op, dat men weder met al zijne kameraden in het oude gebouw tesamen zou zijn en werden de symptomen daarvan waargenomen bij vroolijke, luidruchtige begroetingen van makkers, die men gedurende enkele maanden niet had ontmoet, anderszijds bekroop de meesten niettemin een gevoel van onbehaaglijkheid, omdat men na de tijdens de detacheering genoten vrijheid op het punt stond zich weder aan het strenge regiem op de K. M. A. te moeten onderwer pen, zoodat het feit. dat men op de Academie met open armen zou. 825.

Indisch Militair Tijdschrift | 1928 | | pagina 12