band ontstaan door het behooren of behoord hebben tot hetzelfde corps, dat binnen Kilacadmons muren woont. Wij doorleven nu, na zooveel jaren, nogmaals de emotie, on dervonden bij de overreiking van het nieuwe vaandel, voortaan óns vaandel, en voelen weer den trots ons doorgloeien, als we voor het eerst met dat symbool van eenheid door de stad mar- cheeren. En als 's avonds de schitterend verlichte toren zijn gloed ver in den omtrek uitzendt, dan beseffen wij hoe 't oog van de natie gericht is naar Breda en naar de Koninklijke inrichting, waar worden opgeleid zij, die zullen zweren die eenvoudige, maar in hun beteekenis zoo veelomvattende woordentrouw aan de Koningin, gehoorzaamheid aan de wetten, onderwerping aan de krijgstucht En intusschen werd er gefuifd, onder elkaar, met de reünisten, 's morgens, 's middags en 's avondsofficieele festiviteiten wis selden af met onderlinge afspraken. Van het reunistendiner merk ten wij weinig, maar niet minder vroolijk was de stemming op de diners die de cadetten zelf in de hotels en restaurants van Breda dien avond aanrichttenDe stiekumfuif viel eenigszins in het water, doordat de Soos te klein bleek om de tientallen, zoo geen honderdtallen, vroolijke en meer dan vroolijke reünisten, die van hun feestdiner derwaarts togen, te bevatten, bij de opvoering van de bijzonder geslaagde operette „Het turfschip van Breda" konden de cadetten echter toonen, naast militaire eigenschappen ook litteraire en acteurscapaciteiten te bezitten. Bij de wandelrit bleek ons door het meerijden van de asymp- totenkar, waarop zelfs generaals en hoofdofficieren hadden plaats genomen, dat het oude geslacht der asymptoten aan de K. M. A. nog niet behoeft te wanhopen aan zijn verdere carrière En zeker mogen wij niet vergeten het militaire feest, op het achterterrein van de K. M. A waar wij tot slot de roode partij, bestaande uit mopperaars en pessimisten, die zooals de „onder stelling" te lezen gaf, den varia uit de Cadettenalmanak van 1871. „En het uitgemergeld rif stort rammelend in elkander in vervulling wilden doen gaan, volgens de „opdracht" verdreven, om na afloop van den veldslag omstuwd door de jubelende reünisten en verder publiek het door ons kranig optreden be houden kasteel weer binnen te trekken. Als straks in Breda wederom wordt feest gevierd, zal menig een van de deelnemers terugdenken aan de dagen van het 75-jarig bestaan en onwillekeurig vergelijkingen maken. Laat ons van harte hopen dat die in deze tijden van tornen aan traditie en corpsgeest, van stuwen in een richting die, hoe goed ook vaak bedoeld „naar aftakeling van den ouden Kilacadmonsgeest moet leiden, niet in het nadeel van de thans voor de deur staande feesten behoeft uit te vallen. 837

Indisch Militair Tijdschrift | 1928 | | pagina 24