ringsgezindheid naar voren brachten, dan kunnen we niet anders dan tot de slotsom komen, dat ook toen reeds alle elementen aanwezig waren die de uitspraak waar zouden maken, dat de lastigste veulens veelal de beste paarden worden. Zoo zullen ook wij, uit die dagen, nu bij het terugdenken aan ons cadetten leven in ons voelen opkomen gevoelens van groote dankbaarheid voor dat wat ons daar in het oude kasteel van Breda werd geschonken. En met groote blijdschap zullen wij ook hier, zoo ver van den Vaderlandschen bodem, opgaan naar de herinneringsfeesten in onze garnizoenen, waar we ons weer als vroeger een oogenblik cadet zullen gevoelen, waar het liefdevuur voor Nassau's helden weer opnieuw in ons zal opkomen en de oude en toch altijd weer nieuwe eed in ons zal worden hernieuwd „Trouw aan Koningin en Land". H. L. MAURER. Kapitein der Artillerie. 1906 1909. Gaarne voldoe ik aan het ontvangen verzoek eenige herinne ringen neer te schrijven over de academiejaren 1906 tot 1909. Gaarne, omdat mijn geestesoog nog immer met het meeste genoegen verwijlt in die gelukkige periode, toen wij onbekend met de zorgen des levens en straf, doch niet té straf gebonden door de militaire tucht, met onze 300 medebewoners verblijf hielden in het oude, grijze academiegebouw, waaraan zoovele prettige en vaak geestige herinneringen zijn verbonden. Gaarne ook, omdat van dien tijd dateeren de vele vriendschaps banden, die in latere jaren dikwijls hun sterkte hebben getoond en daar op die oude wallen rondom het Bredasche kasteel en in die rookerige, roezemoezige pijpenlade van een cantine of onder de antieke zuilengaanderijen van het binnenplein vaak de kiem werd gelegd van een kameraadschap, die zoovelen thans voor het leven samenbindt. Wanneer ik mijn gedachten laat dwalen over de drie jaren, die ik doorbracht op de K. M. A. dan springt één gebeurtenis speciaal naar voren, eenig als zij was, zoowel in haar beteekenis, als in de wijze, waarop zij door de cadetten werd gevierd. Ik doel op de geboorte van Prinses Juliana, op dien gedenk- waardigen 30sten April 1909, toen geen cadet bij het tweede lesuur meer binnenkwam, omdat de geruchten uit de stad ver kondigden, dat de lang verbeide gebeurtenis had plaats gegrepen en er een prinsesje geboren was. Toen de bevestiging van het 840

Indisch Militair Tijdschrift | 1928 | | pagina 27