niet te spreken van het meer dan natuurgetrouwe uiterlijk en optreden der „djahats". Booze tongen mompelden na afloop, dat er in het vuur van den strijd hier en daar behoorlijke klappen waren uitgedeeld. Maar ja, je bent I'er of je bent het niet en als je het wèl bent, dan heb je een reputatie hoog te houden. Hadden we niet bij de Woensdagsche velddiensten een zeker spannetje dat er zijn specialiteit van maakte getweeën een vol ledige vijandelijke sectie, liefst met een vlaggen-sectie er nog bij te attaqueeren O zoo Ik ga nu met stilzwijgen een paar assauts, Stikum- en St. Nicolaasavondjes, Kermissen en Carnavals voorbijze hebben ook in andere jaren de harten der Kilacadmon-bewoners verheugd. Toch kost het me moeite ze niet aan de vergetelheid te ontrukken; wat hebben we b. v. bij deze gelegenden geen kostelijke en onvergetelijke uurtjes op de knusse cadettensoos doorgebracht. En dan die Breda'sche carnavalsHet heugt me nog als de dag van gisteren, hoe een der leeraren een jeugdig cadetje-in-travestie in allen ernst het hof maakte, in de vaste overtuiging met een schoone maagd te doen hebben wat kwam de stakker op de koffie. En hoe we op een carnavalavond, in vroolijke stemming thuiskomende, op de binnenplaats twee jonkers aantroffen die, in allerhevigste „Katzenjammer", snikkende elk een der dikke pilaren omklemd hielden, doof zelfs voor de overredingen en dreigemen ten van den officier van piket. Ja, 't waren schoone tijden, die dagen van het carnaval. Een grootsch feest was de viering van het 85-jarig bestaan der Academie van 23-25 November 1913. Twee-en-een-halve dag hebben wij in een onafgebroken fuifroes doorgebracht, totdat de grijze „Villa Henricus" eruit zag, of ze op haar kop stond. Er was van alles. Er werd gespeecht en geklonken, er waren gymnas tische-, staaf- en polstokoefeningen. Dan weerde een stelletje jon kers zich geducht bij een nummertje kunstrijden op model fietsen, wat heelemaal niet meevalt als je een freewheel gewend bent. Natuurlijk was er ook een hippisch festijn met zitoefeningen, voltigeeren en „jeu de rose", het geheel bekroond door een schitterende slotapotheoseeen overdonderende charge op een in stelling gekomen batterij wat zaten de stoepjes te kieren Verder kregen we genie- en artillerie-oefeningen te aanschouwen en trokken de I'ers wederom de algemeene bewondering met de „specialité de la maison", de „Atjeh-episode". Natuurlijk was er ook een prachtig feest in Concordia, met bal en souper na; op deze uitvoering werden marmergroepen vertoond en voerde Piet Sabel met z'n getrouwe volgelingen een „voorstelling van de geschiedenis der schermsport" ten tooneele, waarbij we o. a. een strijd op leven en dood tusschen een gladiator met schild en zwaard en een mijnheer met drietand en net te genieten kregen. Mitsgaders een kostelijk partijtje korte en lange stok. Tot slot 847

Indisch Militair Tijdschrift | 1928 | | pagina 34