Ik geloof, dat weinigen onzer daar spijt van gehad hebben, want het was een interessante, leerzame tijd. En omgekeerd geloof ik, dat de kennismaking met de vele vertegenwoordigers onzer Indische weermacht bij het Hollandsche leger in goede aarde is gevallen. Maar dat is weer een ander hoofdstuk! A. STRUIJVENBERG. Kapitein der infanterie. 1914 1917. Bij het uitbreken van den grooten oorlog waren de cadetten die het eerste en tweede studiejaar hadden doorloopen bij de verschillende korpsen ingedeeld, zoodat toen de Academie leeg stond, terwijl het nog lang zou duren voor alle drie jaren weer tusschen de oude muren vereenigd waren. Waarschijnlijk in het idee dat een moderne oorlog nooit lang zou kunnen duren, bleef de detacheering gehandhaafd, instede van de opleiding met den meesten spoed voort te zetten. Zelfs de cadetten die net van de C. S. overgangsexamen naar de K. M. A. hadden gedaan werden bij verschillende depóts ingedeeld. Begin November 1914 werden deze laatsten met hen die van de H. B. S. examen hadden gedaan voor de K. M. A. onderge bracht in de Oranje Kazerne te Den Haag, waar zij een cursus volgden voor het eerste studiejaar. Geheel volledig was die cur sus natuurlijk niet, doch zij werden toch zóó ver gebracht dat in Juni 1915 eene detacheering bij de verschillende regimenten kon volgen. Gedurende die detacheering werden zij allen aan gesteld tot Cadet sergeant, zoodat zij nog vóór zij de Academie zagen de gouden chevrons reeds op de mouwen hadden. De Cadetten die van Alkmaar waren gekomen hadden bij de depóts bereids de geel kemelsgaren chevrons veroverd, hoe, dat kan beter buiten beschouwing worden gelaten. Zij die in Augustus 1914 reeds het 2e studiejaar hadden door loopen keerden in Maart 1915 in de Academie terug t. e. daar een verkort derde studiejaar te volgen, waarna in Juni 1915 de aanstelling tot 2e-Luitenant volgde. Naar gelang van het wapen volgden deze ex-jonkers in 1916 een applicatiecursus van vier of van zes maanden. De eigenlijke Cadetten korporaal die in 1914 van uit de Aca demie bij de korpsen waren gedetacheerd betrokken het oude gebouw weder in Juni 1915 waar zij van dien datum tot October d. a. v. het 2e studiejaar volgden en toen hun intrede in het derde jaar deden. 850

Indisch Militair Tijdschrift | 1928 | | pagina 37