Stiekum mocht er zijn. Zij was zelfs zoo branie dat in 1917 in de Concordia een liefdadigheidsvoorstelling werd gegeven. Het succes was groot, vooral voor hen die als dame medespeel- den. Zeifs was er een vrij behoorlijk batig saldo. In het laatste gedeelte van 1916 bezocht Hare Majesteit de Koningin de Academie. Door het Cadettencorps werd op het ter rein van het zesde een oefening voor de Hooge Landsvrouwe gehouden, waarna aan enkele Cadetten de hooge eer te beurt viel aan Haar te worden voorgesteld. In 1917, nadat eenige wrijving had plaats gehad tusschen het: Corps en de Senaat, en dit college door een ander was ver vangen is het gelukt een goed geslaagd klein assaut te geven waarop Bredasche ingezetenen vrij goed hunne belangstelling toonden. C. H. STATIUS MULLER. Kapitein der infanterie. 1917 1920. Wanneer we de talrijke herinneringen van onzen cadettentijd' van 1917-1920 eens nauwkeurig beschouwen, en ons afvragen, welke de oorzaken wel kunnen zijn van de talrijke verande ringen, die in deze jaren op de K. M. A. plaats grepen, dan kan het antwoord slechts luiden, dat de Akademie in deze periode heeft gestaan in het teeken van den wereldoorlog en de gevolgen daarvan. Dat de wereldoorlog op een inrichting van militair onderwijs wel een directen invloed moest uitoefenen, voor zoover de op leiding zelf betrof, is duidelijk. Het oude leerboek der taktiek van Hoogeboom en Pop werd ons dan ook alleen verstrekt, om voor een tijd van 3 jaren of meer naar de onderste plank van het boekenkastje te verhuizen. In plaats daarvan moesten we onzen drang naar taktisch inzicht bevredigen aan nieuwe geschriften die, om zoo te zeggen, versch van het front kwamen, en ons van de nieuwste snufjes van den modernen oorlog op de hoogte moesten brengen. Onze praktische oefeningen bleven in hoofdzaak het oude karakter behouden minstens eenmaal per week een velddienst oefening, waarvan een enkele maal ook de meer wetenschap pelijk en minder praktisch aangelegde wapens mochten deel nemen, en die als regel bestond uit een actie van een verken- ningsafdeeling tegen een voorpostenopstelling, en steeds 852

Indisch Militair Tijdschrift | 1928 | | pagina 39