10. BIJ DE OVERNAME VAN DE REDACTIE. Bi] de overname van de redactie gevoelen we behoefte een woord van waardeering te richten tot den thans afgetreden redacteur. We meenen uit naam van alle leden van de Indische Krijgskun dige Vereeniging en verdere lezers van ons periodiek te spreken, wanneer we den thans met verlof naar Nederland vertrokken func tionaris dank brengen voor hetgeen hij, ondanks zijn veel omvat tende werkkring voor ons vaktijdschrift vermocht te doen en dat niet alleen als redacteur, maar ook als schrijver van verschillende artikelen, welke ertoe konden bijdragen den lezers een ruimeren kijk te geven op de militaire belangen h. 1.1. Het moet ons van het hart, dat we met eenige schroom zijn ingegaan op het verzoek van de vorige redactie om de leiding van ons tijdschrift te willen aanvaarden. Ernstig zal ons streven zijn om het I. M. T., dat binnen niet al te langen tijd zijn 60-jarig jubileum hoopt te herdenken, te houden •op het peil waarop onze voorgangers het hebben weten te brengen. We mogen daartoe wellicht een beroep doen op de medewerkers, waarvan in bijzonder degenen, die op grond van hoogere vorming, bijzondere werkkring of aanleg zich geroepen zouden kunnen gevoelen de minder bevoorrechte kameraden te dienen. Juist wij Indische officieren, waarvan er steeds zoovelen, door hun werkkring den tijd, maar vooral ook de gelegenheid, missen om zich doorloopend op de hoogte te stellen van hetgeen de buiten- landsche vakliteratuur biedt, hebben behoeften aan een periodiek dat ons voorlicht omtrent de actueele vraagstukken, aan de bestu deering waarvan we in eigen omgeving niet die aandacht kunnen wijden, welke wel gewenscht zou zijn. Niet het minst hadden we bij het neerschrijven van het voren staande het oog op de medewerkers, die het tijdschrift-overzicht "verzorgen. We wenschen hen en ons zelf toe, dat zij erin zullen kunnen slagen de belangstelling der kameraden te wekken en gaande te houden in zoodanige mate, dat zulks zal blijken uit tal van producten, welke hun oorsprong vinden in dat overzicht. Maar ook in eigen bodem moeten vele militair-literaire planten wortelen. Tal van onderwerpen vragen onze aandacht. Het zij ons daarom vergund in dit voorwoord eenige van die onderwerpen te noemen: 1. De organisatie van het N. I. leger in verband met de huidige grondslagen voor de verdediging. 880

Indisch Militair Tijdschrift | 1928 | | pagina 67