888 eieren bevatten zij veel bekende klanken en zullen zij bij de lezing ervaren, dat het „belabberen" bij de djahats van overthere eveneens een geliefde gevechtstechniek is. Voor de jongeren onder ons bevatten zij vele verge lijkingspunten met de eigen voorschriften. Het artikel is een bespreking in officierbijeenkomsten overwaard. In de pacificatiemethode verschilt de Engelsch- man met ons. „In dealing with an elusive enemy the destruction of his crops has often been more productive of results (and less difficult of attain ment) than destroying one who will not stand to fight. The enemy villages were then destroyed and the tribesmen were compelled bij circumstances to take refuge in scattered settlements in the jungles." Geklaagd wordt over „the slowness and the comparative unsatisfactory nature of coolie and mule transport, that greatly restrict the mobility of our troops." Over het gebruik van de aut. wapens (die bij ons bij het optreden tegen verzetslieden bij de handhaving van orde en rust mede in gebruik zullen worden genomen) zegt schr. „The tactical cooperation of all arms engaged and more especially the cooperation of the Lewis Guns with the infantery is very important. Normal ly columns are composed of several self-contained units of about 100 rifles with 2 L. G. 's for small operations". Deze eenheden beschouwt schr. als „very elastic" Zij kunnen naar gelang van omstandigheden verschillend worden georganiseerd. Achtereenvolgens worden daarna behandeld: the principles of war, the plan of campaign and the preparations for column operationsde legering en de draaglasten voor de dragers. Ook de bekende koelieformule treffen wij in dit artikel terug. Als dagmarsch wordt aangegeven 16 K. M. in heuvelterrein. Het gebruik van gidsen is noodzakelijk. De officieren maken de operaties te paard mede. Daarna komen aan de beurt, het inrichten van een bivak en het optreden der troepen en treft ons de uitspraak, dat „if the ennemy is able to withdraw, it is generally found that effective pursuit is impossible owing to his extreme mobility and his intimate knowledge of the country. Het gebruik van randjoes (panjies) is daar al even „en vogue". Bij aanvallen op dorpen of gepalisa- deerde sterkten blijkt de L. G. een beduidend moreel en materieel effect uit te oefenen op de verdedigers. Ook het thuisbrengen wordt behandeld. Uit rukken met 3 a 4 dagen vivres. Randjoes worden daar ook voor eigen gebruik gebezigd, nl. voor bivakbeveiliging. The Army Quarterly van juli '28 opent met een zeer actueel artikel, getiteld Amphibious Warfare" van captain Bertrand Stewarts Bequest, een bekroonde prijsvraag, waarin het vraagstuk der overzeesche expedities wordt belicht. Schr. wijst op de beteekenis van deze expedities in het verleden en trekt de conclusie, dat „in fact it is rather surprising how little effect these amphibious operations usually had on the final winning or losing of the great war." Schr. somt de voorwaarden op, welke noodig zijn voor een slagen van een derge lijke onderneming. Betreffende de samenstelling van een dergelijke overzee sche expeditie zegt schr. dat „A standing mechanized force, capable of rapid mobilisation is peculiarly suited to amphibious operations. A newstrategical factor is introduced bij the creation of air forces. Beside command of the sea, there must now be at least local and temporary command of the air, before amphibious operations are reasonably practicable. Ook in de toe komst zal volgens schr. een dergelijke expeditie blijven „of secondary strategie importance". Echter zal „In a great war in the Far-East- whatever may be the form and location of the decisive battlesconjoint naval, military and air operations on large scale would be necessary to hold existing naval bases and to secure new ones." Gewezen wordt op de groote beteekenis van onderzeeërs, welke in samenwerking met vliegtuigen en draadlooze verbinding, een landing bij dag tot een zeer riskante onderneming maken. Op de noodzakelijkheid van moderne landingsmiddelen wordt de nadruk gelegd. „Smoke may to some extent replace darkness and is almost sure to be used in an amphibious battle, beeing laid bij the attacking aero planes on land and bij motorboats at sea". De groote invloed van de luchtstrijdkrachten wordt uiteengezet. Verrassing is buitengewoon moeilijk geworden, en is aan den anderen kant „the paramount essentiaal". De bij de

Indisch Militair Tijdschrift | 1928 | | pagina 75