889 expeditie ingedeelde vliegtuigen moeten den strijd onder zeer ongunstige omstandigheden opnemen. In de toekomst kan o. a. worden verwacht: „the landing of a comparativel small mechanized force, to strike a sudden blow at some vital point. Voor Engeland concludeert schr. dat until the Singapore Base is ready, large scale combined operations in the Pacific would be impracticable". Verder acht schrijver het indeelen van meerdere vliegtuigschepen bij deze expedities niet waarschijnlijk, in verband met het gebruik voor andere doeleinden. Hij wijst echter op de ontwikkeling van de vliegboot. Voor vliegtuigbestuurders wenscht schr. bij voorkeur die van de landmacht met het oog op de samenwerking met de landingstroepen. Ten slotte worden behandeld, de waarde van den inlichtingendienst in vredestijd, de taktische verrassing, de samenstelling der landingsechelons, de moderne ontschepingsmiddelen en de bewapening en voortbeweging daarvan, (zie ook de defensiegrondslagen punt 6 a en b.). „Notes on Umpiring" (colonel W. Allasen) voert ons op het moeilijke gebied van het hulpleiderschap bij oefeningen. Schr. zegt, dat „all officiers must realize that an umpire is there to help and to give decisions when required, but not unduly to influence the action of troops, and that they themselves are responsible for avoiding unreal situations." Achtereenvolgens worden behandeld scheidsrechtersrapporten, organisatie, methoden, hulplei- dersdienst bij de artillerie, de mitrs. de tanks, de verbindingsdienst. Vele praktische aanwijzingen worden daarin aangetroffen welke met het oog op de zeer sobere uiteenzetting daarvan in het A. V.O. (pt. 17 en bijlage III) het lezen en onthouden waard zijn. In „Signals and mechanisation" gaat schr. (F. S. M.) na, op welke wijze op bevredigende wijze in den verbindingsdienst kan worden voorzien met het oog op de groote mobiliteit van gemechaniseerde troepen. Verschillende bestaande methoden worden aan een onderzoek onderworpen. Schr. is van meening, dat „the form of D.R. likely to prove most efficient in the not too distant future is the light aeroplane of the „Moth" type for messages „forward" especially". „The converse process of picking up messages from the forward troops, though undoubtedly feasible, is not unlikely to be very expensive in machines, and may also betray the position of important detached forces. Voor onze omstandigheden ligt het veld van proefnemingen in deze richting met onze Pandervliegtuigen nog geheel braak. Militar Wochenblatt No. 47. „Die französische Heeresreform", waarvan het uitgangspunt de vermindering van den diensttijd tot 1 jaar was, wordt door K.v. T. onder de loupe genomen. Wij volstaan met de vermelding van de opleiding van de res. officieren, welke zeer grondig moet zijn. Het meerendeel der toekomstige res. officieren wordt reeds op de scholen zoover opgeleid, dat zij als officier hun 1-jarigen diensttijd aanvangen. Zij moeten bovendien 4 maanden extra oefenen en mogen verdere oefeningen vrijwillig medemaken. Buiten de oefeningen om worden taktische oefeningen op de kaart, kaderoefeningen en voordrachten gehouden. „Zerstörungen und Wiederherstellungen im Kriege" bevat een bespreking en een critiek op het verschenen werk van den Général Normand, getiteld „Destructions et devastations au cours des guerres, reparations". Het vervolg van „Ausbildungsfragen" legt den nadruk op het zorgvuldig aankweeken van de omvattingsgedachte, vooral in den bewegingsoorlog. Even noodig vindt schr. het echter te beoefenen hoe men een vijandelijke omvatting tegengaat of zich daaraan onttrekt. Hij wijst op de verhoogde beteekenis van rivieren voorden verdediger, bij den strijd tegen een met moderne middelen uitgerusten aanvaller. Deze laatste zal bij een poging om snel de rivierovergang te kunnen uitvoeren veel van zijn zwaar materieel moeten achterlaten, waardoor tijdelijk de krachts verhouding in het voordeel van den verdediger zal kunnen uitvallen Schr. hecht groote waarde aan voorafgaande verkenning en een goed ingerichte berichten dienst. Hij zegt hiervan: dat van 100 der verrichte waarnemingen slechts 50 °/o worden gemeld, 10 daarvan tijdig aankomen en van deze, 50

Indisch Militair Tijdschrift | 1928 | | pagina 76