893 b) Contrebatterij op 10 K. M. vernietigingsvuur. Omstandigheden Materieel Aantal schoten Tonnen munitie Aanial afdeelingen duur Controle op het doel door vlieg tuigwaarneming 75 155 800 400 8 20 1 1 45 minuten. 60 minuten. Als algemeene conclusies noemt de schrijver: le Absolute noodzakelijkheid van vuurcontrole op de batterijen, die zich op het laatste oogenblik vertoonen; 2e Meerwaardigheid van het kleine kaliber met het oog op het gewicht aan munitie; 3e Meerwaardigheid van de granaatkartets met zware kogels voor het neu- traliseerend vuur. 4e Een neutraliseering met brisantgranaten met 4 rafales van 2 minuten (2 uren), zelfs met vuurcontrole kost evenveel als een vernietiging. Zij biedt minder zekerheid; zij heeït een minder groot moreel effect; maar de neutraliseering is in het offensief om opportuniteitsredenen te verkiezen met het oog op het verleenen van steun aan de infanterie; 5e Het verdient aanbeveling gebruik te maken van tankartillerie. Uit een Artilleristisch-technisch oogpunt zijn van belang de artikelen „L'in- fluence de la rotation de la terre sur le mouvement des projectilesvan Kapitein M. Henry en Preparateur de tir" van Luitenant J. Barré. Revue Militaire Fran^aise Juli 1928. Generaal Camon vervolgt: Autour des batailles de Napoleon Luitenant-Kolonel Baills begint hier een studie: „Franchissement des fleuves en presence de l'ennemi; waarin dit vraagstuk wordt behandeld zoowel aan de hand van de oude krijgsgeschiedenis als op grond van ervaringen in den we reldoorlog opgedaan. Revue Militaire Fran?aise Augustus 1928. De studies van Generaal Camon: Autour des batailles de Napoléon" en van Kolonel Baills: „Franchis sement des fleuves en presence de Pennemiworden vervolgd. Generaal Camon besluit zijn studie met de volgende woorden: In bovenstaande behandeling van de slagen van Marengo, Austerlitz, Friedland, Wagram en Waterloo valt één feit op: evenals bij zijne manoeuvres rukt Napoleon niet recht op den vijand aan om hem bij de keel te grijpen, gelijk men in Frankrijk voor 1914 in navolging van Clausewitz heeft geleerd, maar hij spant zich in, door den vijand in den rug te nemen, om hem vóór het gevecht in een staat van wanorde te brengen en hem te demoraliseeren; in enkele van zijne slagen, heeft hij mits de toestand er zich toe leende, door dezelfde manoeuvre, de afmetingen van het gevechtsveld weten te beperken om hetzelfde voordeel te kunnen bereiken. En dit feit werpt een bijzonder licht op de eenheid in de Napoleontische opvattingen. Cavalry Journal Juli 1928. In Chemical Warfare Weapons and Cavalry" toont Kapitein Moore zich een warm voorstander van het gebruik van che mische strijdmiddelen door de cavalerie.

Indisch Militair Tijdschrift | 1928 | | pagina 80