14e. „Rook en nevel voor maskeering", door S. SCHILDERMAN. 15e. Fries, Amos A. and West, Clarence. J. „Chemical Warfare". 16e. MEIJER, J Professor: „Der Gaskampf und die chemischen Kampfstoffe". 17e. Hanslian: „Der chemische Krieg" 2e druk. 18e. J.F. v. KERVEL Militair Spectator 1928 „Is de chemische oorlogvoering noodeloos wreed, is zij in de toekomst we derom te verwachten en moet daarom ons leger van aanvals- en verdedigingsmiddelen ten aanzien van de chemische oor logvoering voorzien zijn?" 19e. Dictaten en voordrachten gasschool Utrecht. ERRATA I.M. T. 9e AFLEVERING 1928. Op verzoek van den schrijver van vorenstaand artikel worden de volgende verbeteringen ter kennis van de lezers gebracht blz. 753. Voor het opschrift aan het hoofd instede van 3 te lezen 2 blz. 753. Tekst 2e alinea van boven Instede van a. Individueel in acht te nemen enz. te lezen 1. Individueel in acht te nemen enz. De woorden, „Individueel in acht te nemen, enz." hadden als titel van een onderdeel van Hoofdstuk 111 „Bescherming tegen strijdgassen" met ander lettertype moeten zijn gedrukt. 'blz. 755. 3e alinea van boven Instede van b. „Gebruikmaking van de terreingesteldheid enz te lezen 2. „Gebruik making van de terreinsgesteldheid, enz.", waarbij de achter 2. volgende woorden hadden moeten zijn gedrukt met een ander lettertype, aangezien hiermede eveneens een onderdeel van Hoofdstuk III bedoeld is. blz. 756. 3e zinsnede van boven Instede van c. „Tactische maat regelen" te lezen 3. „Tactische maatregelen", blz. 757. 2e zinsnede van boven Instede van d. „De Gaswaar- schuwingsdienst" te lezen 4. „De Gaswaarschuwings- dienst". blz. 762. 4e. alinea van onderen 5e. „Te nemen maatregelen voor, tijdens en na gasaan vallen". De woorden achter 5e hadden met een ander lettertype moeten zijn gedrukt, dit is de titel van het 5e onderdeel van Hoofdstuk III vorenvermeld. 'blz. 767. 2e alinea van boven. De ondervolgende woorden: „B. Bij gasaanvallen door middel van vliegtuigen", had den met kleine letter behooren te zijn afgedrukt, ■blz. 767. 5e alinea van boven. De woorden „Bescherming van dieren voornamelijk uit een tactisch oogpunt" daarentegen met groote Ietter, terwijl voor de aangehaalde woorden het cijfer 6 had behooren te staan, hiermede is bedoeld het 6e onderdeel van het reeds meerdere malen genoemde Hoofdstuk III. 908

Indisch Militair Tijdschrift | 1928 | | pagina 16