•meraden samen is geweest, wordt het tijd, dat hij zich ook ka meraden kiest onder de ouderen, waardoor zijn vorming ook bui ten de diensturen, wordt voortgezet. Het vorenstaande heeft geleid tot de volgende conclusie Onder de landaarden, die sterk zijn vertegenwoordigd, dat zijn "v. z. b. de niet-Europeesche landaarden, de Javanen, Amboinee- zen en Manadoneezen, wordt de werving zoo geleid, dat telkens contingenten van 20 a 25 man naar de depotbataljons vertrekken. Deze worden daar in één klasse vereenigd en gaan later als brigades karabijndragenden over naar de veldinfanterie. In verband met de gemiddelde sterkte, welke de karabijnbrigade in verband met het incompleet wegens reizen enz. bij de veldbataljons, heeft, zal de onderwerpelijke brigade, voortgekomen uit een klasse recruten van 20 a 25 man, wel eens wat te groot zijn, doch dit bezwaar wordt aanvaard, waarbij nog bedacht moet worden dat van de •oorspronkelijke klasse steeds recruten achterblijven en uit de klasse verdwijnen. Zouten slotte de brigade te sterk zijn, ook met het oog op de legering in de kampementen, dan zal zij eenige manschap pen moeten afstaan aan andere brigades. Bij één compagnie der veldinfanterie wordt slechts één zoodanige brigade ingedeeld, waarmede vanzelfsprekend niet gezegd wil worden, dat bij een compagnie slechts één brigade voor voortgezette opleiding zou kunnen zijn. Nadat de brigade rond één jaar bij de compagnie is geweest, gaat zij na 2 jaar dienst of Java naar „buiten". Mocht zij, in verband met de sterkte der troepen ter gewestelijke hoofdplaats, dan nog bijeen kunnen blijven, dan verdient zulks aanbeveling. Bij de latere overplaatsingen naar de posten echter kan de Erigade niet meer in haar geheel blijven. KADER. Met het oog op de omstandigheid, dat het kader als zoodanig op zeer verschillende tijdstippen, na het eerste in dienst treden, zijn loopbaan aanvangt, is het uiteraard ondoenlijk om een zoo 'nauwkeurigen loop van den diensttijd aan te geven als voor de niet-Europeesche minderen is geschied. De formatiecijfers geven het volgende beeld. Java Buitengewesten Euroeepsche kader. onderofficieren-administrateur 111 68 onderofficieren-instructeur 96 58 fouriers 86 76 Europeesche sergeanten 580 535 Europeesche brigadiers 228 62 Totaal 1101 799 1900 970

Indisch Militair Tijdschrift | 1928 | | pagina 14