Dressuur Jachtspringen Terreinrit Extra punten idem coëfficiënt 30 10 50 600 300 1000 10 200 20 Afstandsrit Conditie 10 2130 Toestand terrein en uitgezochte parcoursen. Voor het jachtspringen waren op het oefenterrein te Kareës een 9tal van de meest gebruikelijke hindernissen geplaatst. Het terrein, dat op het tijdstip van den wedstrijd gemeenlijk nauwelijks droog pleegt te zijn, leverde ditmaal geen moeilijk heden, zoodat de vereischte tijd dan ook op het daarvoor gestelde maximum werd gehouden, welke tijd zeer scherp bleek gesteld te zijn. Voor den afstandsrit, werd op een geringe wijziging na, het wegparcours van het jaar 1927 gevolgd, loopende van het race terrein der P. W. S. langs binnenwegen naar Tjimahi. Dank zij de uitmuntende zorgen van den majoor der Genie J. F. Beekman was de weg in uitstekende conditie. De terreinrit was eveneens dezelfde als die welke in 1927 gehouden werd, slechts kan gezegd worden, dat het terrein in nog beter conditie verkeerde. De in het terrein geplaatste kunstmatige hindernissen waren van een faire en stevige constructie. Dit gedeelte van den wedstrijd was voor den deelnemer wel het aantrekkelijkste onderdeel en een ieder was dan ook vol waardeering over het uitgezochte terreingedeelte. De deelname was bevredigend te noemen. Waren er oorspron kelijk 28 ingeschreven paarden, hiervan werden er 8 om ver schillende redenen teruggetrokken, terwijl ten slotte 1 paard van deelname werd uitgesloten. De vertoonde prestaties bewegen zich in stijgende lijn en gaf den wedstrijd dientengevolge alle reden tot tevredenheid. Van de 19 deelnemers (in 1927 15) voldeden er 18 (in 1927: 13) of 95 °/0 tegen 87 °/0 in 1927 aan de ge stelde eischen. Een overzicht van den wedstrijd geeft bijlage 1, waarin zijn opgenomen de namen der deelnemers, hunne paarden, de ge wichten, de resultaten der verrichtingen in de onderdeelen, be nevens de rangschikking. Een afzonderlijke staat aangevende de gegevens betreffende pols, temperatuur en ademhaling is opgenomen als bijlage II, Verloop van den wedstrijd. 991

Indisch Militair Tijdschrift | 1928 | | pagina 35