terwijl bijlage III een overzicht geeft van de in de verschillende onderdeelen behaalde prijzen. Prijsuitdeeling. Den len Juli had de prijsuitreiking plaats op het raceterrein der P. W. S., alwaar de P. M. H. S. als onderdeel van de I. S. I. B.- wedstrijden een concours-hippique hield. Zijne Exellentie de Legercommandant reikte den Kampioensprijs benevens den Gene raal Kroesenbeker uit, de Inspecteur der Cavalerie de overige prijzen (zie bijlage IV). Een speciaal woord van hulde voor den Luitenant der Cava lerie J. H. Daams, die 3 maal in successie met zijn braven „Hans" den kampioenstitel behaalde, mag hierbij niet achterwege blijven. De beker verviel dit jaar weer aan Bandoeng (Luitenants der Cav. Daams, v. d. Willigen Gatsonides en de Vries). Voorstellen van de regelingscommissie. a. De medailles, waarvan een bepaalde firma den stempel bezit, in den vervolge altijd bij dezelfde firma te bestellen. b. Voor het jaar 1929 het toegestane bedrag voor prijzen tot F 500.te verhoogen. Beschouwingen. Tot zoover het officieele verslag, waar wij nog eenige persoon lijke opmerkingen aan meenen te mogen toevoegen. Dan rijst bij ons allereerst de vraag: „Zijn wij op den goeden weg met het geen gevraagd wordt voor het Kampioenschap En dan kunnen wij deze vraag naar onze meening niet met een volmondig „Ja" beantwoorden. Doordat wij zelf ons eenige malen aan de proeven onderwor pen hebben en ook als lid (c. q. reserve-lid) aan de meeste be sprekingen der verschillende commissies hebben deelgenomen, mee nen wij gerechtigd te zijn zoowel uit deelnemersstandpunt als gezien van uit het standpunt der commissie, een oordeel te mogen neerschrijven. Als deelnemer waren wij nooit geheel tevreden met het ons toegekende conditie-cijfer en bleek uit de praktijk meermalen, dat de best geplaatste paarden (v. w. b. de conditie) het er na eenigen tijd vrij droevig bij lieten liggen. Ook in de commissievergaderingen was dit wel immer het punt, waar het meeste meeningsverschil over ontstond. Een middel om uit deze moeilijkheid te geraken lag voor de hand, n. 1. het overnemen voor Indië van de regeling voor den samengestelden ruiterwedstrijd bij de Olympiade, zijnde deze de door ervaren deskundigen als de meest bruikbare aangemerkte oplossing. 992

Indisch Militair Tijdschrift | 1928 | | pagina 36