IN MEMORIAM. T. J. J. VRIEZENGA, Eerste Luitenant der Infanterie. 1899 - 1928. Enkele weken geleden gewerd ons de ontroerende tijding van het overlijden te Sidikalang van den Eersten Luitenant der Infanterie T. J. J. Vriezenga, ten gevolge van een noodlottig ongeval, hem gedurende zijne werk zaamheden overkomen. Op een schoonen, zonnigen ochtend, nog een eind- weegs uitgeleide gedaan door je echtgenoote, vertrok je, opgeruimd en vol goeden moed als steeds, op patrouille, weinig beseffende dat dit je laatste tocht zou wezen. Je waart nog zoo vol illusies, vol toekomstplannen en je hadt het recht als weinigen deze te bezitten, geacht als je werdt door allen die je kenden, geëerd door je ondergeschikten en door de bevolking, daarbij in je arbeid steun vindende in een uitermate gelukkig huwe lijksleven. Officier, leider van je ondergeschikten, wilde je per soonlijk een brug, welke je niet ten volle betrouwbaar toescheen, als eerste overschrijden, halverwege je man schappen nog waarschuwende van de leuning niet an ders dan moreelen steun te vragen. Op slechts één enkele schrede van den overkant begaf zich het wrakke geheel, waar beneden een peillooze afgrond gaapte. Te midden van je werkzaamheden, uit het volle leven ben je plotseling opgeroepen en werden je reeds op jeugdigen leeftijd voor immer de gereedschappen voor verderen arbeid uit handen genomen. Je bent gevallen als slachtoffer van hooge plichtsopvattingen. Moge dit, met de herinnering wat jullie steeds voor elkander zijn geweest, je echtgenoote tot steun zijn bij het dragen van haar onnoemelijk leed. „Beste kerel, rust zacht daar, waar je de beste en gelukkigste jaren van je leven hebt besteed". H.

Indisch Militair Tijdschrift | 1928 | | pagina 3