1039 Revue militaire Suisse Sept. '28. In ,,L' artillerie de batailledoor Général J. Rouquerol, wenscht schr. als gevolg van de technische moeilijkheden, welke aan het gebruikjvan massa art. op de moderne groote afstanden annex is, een scheiding in de opleiding vanhet eigen lijke bedieningspersoneel en het personeel, bestemd voor transport der stukken. Specialisatie dus naar beide kanten ter bevordering van de „efficiency". S. de Stackelberg en Prof. D. Zwiet verdiepen zich in hunne studie „La défense anti-chimipue" in het beeld van een toekomstigen oorlog, welke volgens hen gekenmerkt wordt door den strijd om de suprematie van de industrie en den strijd om het bestaan. Een der karakteristieken zal zijn, de verdwijning van het zg. achterfront van de legers, als gevolg van de vér strekkende werking der aanvalsmiddelen uit de lucht, en de verdwijning der non-combattanten in juridischen zin. De nw. Fransche wet op de mil. orga nisatie werd hierop gebaseerd. Tegen de te verwachten massavernietiging vragen de schrs. collectieve tegenmaatregelen. Naast mil. technische maatre gelen eischen zij daarvoor opvoeding van de massa, in de kennis en toepas sing van anti-chemische verdedigingsmaatregelen, het bouwen van groote beschermde schuilplaatsen en het organiseeren van specialistenbrigades voor hulpverleening bij de anti-chemische verdediging. Schrs. behandelen de che mische oorlogsvoorbereiding in de Vereenigde Staten en geven een opsom ming van de verschillende passieve en actieve verdedigingsmaatregelen. Vol gens schrs. zal dit een totale mechaniseering van het leger ten gevolge hebben. Tenslotte wordt aangegeven hoe de chemische camouflage kan worden ge bezigd in den vorm van het verspreiden van gassen, welke de reukorganen tijdelijk buiten werking stellen, teneinde daarna met gassen welke een be paalden reuk hebben de eigenlijke bestoking te doen plaats hebben. In de Chronique Frangaise" wordt arbitrage des manoeuvres a double action" in beschouwing genomen. Vooraf legt schr. nog eens den nadruk op de begrippen vuur en beweging, waarvan hij zegt, dat alleen het vuur in staat is den vijand te vernietigen. De beweging is nooit een middel geweest om den vijand te dooden. Schr. wijst op het wanbegrip, dat het gebruik van de moderne vuurwapenen beheerscht en welke tot uiting komt in het willen opschorten van het vuur tot de kortste afstanden. Terecht zegt schr., dat wanneer men den vijand reeds op grooten afstand kan vernietigen, men niet moet wachten tot de korte afstanden. Het verkleinen van den afstand moet steeds beschouwd worden als een noodmiddel, wanneer op geen andere wijze het doel kan worden bereikt. De inf. ageert dus op precies dezelfde wijze als de artillerie steeds heeft gedaan. Om bij oefeningen rekening te kunnen houden met de beteekenis van het vuur acht schr. een intensieven scheidsrechterlijken dienst noodzakelijk. In de eerste plaats is daartoe noodig, een uitgebreid net van verbindingen, uitsluitend voor den scheidsrechterlijken dienst. Mil Wochenblatt No 9 (4 Sept. '28). Uit de rubriek „Aus der Werkstatt der Truppe" vermelden wij het artikel „Qeschlossenes Exerzieren, Ausbildung, Disziplin" Schr. stelt zich de vraag, of men met de huidige uitgebreidheid der oefeningen in gesloten orde wel op den goeden weg is, in verband met de eischen, welke het moderne gevecht aan den man stelt. Schr. gaat na wat hiervan voor het gevecht noodig is en wat niet noodzakelijk is. Volgens hem hebben de oefeningen in gesloten orde thans een ander karakter dan vroeger. De individueele persoon heeft thans, ook in de gesloten orde meer persoonlijke vrijheid en zelfstandigheid. Volgens de ervaringen van den oorlog dient gewaarschuwd te moeten worden tegen een te hooge waardeering van de zg. stramheid. De moderne gevechtsopleiding stelt andere eischen. Voor de gevechtsop leiding zijn de z. g. handgrepen geheel waardeloos. Schr. waarschuwt tegen de veel tijd en inspanning vorderende beoefening hiervan, welke bovendien geest- doodend werkt. In verband met den beperkten opleidingstijd wordt het noodzakelijk geacht uitsluitend de aandacht te concentreeren op de gevechtsopleiding. P.

Indisch Militair Tijdschrift | 1928 | | pagina 87