5. DE OORLOGSHONDEN IN HET ZWITSERSCHE LEGER. door W. E. A. B. In een der Zwitsersche dagbladen troffen wij een artikel aan over bovenstaand onderwerp, dat ons voldoende interessant toe scheen, om het te bewerken en ter publicatie aan dit tijdschrift aan te bieden. Wellicht dat onze jongere kameraden er bij hunne krijgs kundige studiën gebruik van kunnen maken, om hunne kennis omtrent dit reeds zoo oude en toch ook alweer nieuwe oorlogsmid del eenigermate uit te breiden. Het artikel is opgedragen aan Mevrouw Eustis, die, zooals wij nader zullen opmerken, de hoofdpersoon is geweest bij de training der honden, en aan wie het in dankbare herinnering aan hare zoo schoone en succesvolle uren van arbeid aangeboden wordt. Wij lezen dan ongeveer het navolgende: De Commandant van de 2de Divisie, de Divisie-Kolonel Guisan, heeft dit jaar een zeer belangrijk initiatief getoond, hetwelk onge twijfeld onder de aandacht van het groote publiek gebracht mag worden. Hij heeft namelijk den oorlogshond, meer nauwkeurig uit gedrukt, den verbindingshond, in het Zwitsersche leger ingevoerd en dit initiatief heeft zulke gelukkige resultaten tengevolge gehad, dat wij het zeer zeker de moeite waard achten, er hier een weinig nader over uit te weiden. Het oorspronkelijke idee en ook vooral de uitvoering van het geheele werk behooren tot de verdiensten van Mevrouw Eustis, de eigenaresse van de hondenfokkerij „Fortunate Fields" te Mont- Pèlerin boven Vevey, van welke fokkerij de merkwaardige resul taten van de africhting der honden voor de Waadtlandsche Gen darmerie en tevens van de honden ten dienste van blinden reeds zeer bekend moeten worden beschouwd. Het is niet mogelijk een betere verklaring te geven van het doel, dat zij, die aan dit werk al hun kennis en geheel hun hart hebben gegeven, zich voor oogen stelden, dan door aan te halen, wat Generaal De Maud' Huy daaromtrent te kennen geeft. Hij schrijft: „Men zal bij het lezen van de glorierijke verslagen, welke door de waardevolle helpers der poilus werden geïnspireerd, zich kunnen overtuigen van hun zoo nuttige rol gedurende den ruwenj oorlog, vooral bij het in stand houden der verbindingen en van de. 36

Indisch Militair Tijdschrift | 1929 | | pagina 38