71 Voor het schieten over eigen troepen en voor het bestoken van doelen achter dekkingen, schokprojectielen, zeer snelle vuurbereidheid, hooge vuursnelheid, groot zijdelingsch richtveld, zeer mobiel. Gewicht 300 kgdoor 4 a 6 man te verplaatsen, voorzien zijn van een schild(los), dadelijk beschikbare munitie- voorraad van 100 schoten, pantsergranaten en lichtspoornninitie. Wij bevelen dit artikel den lezers ter bestudeering aan. Het art. wordt vervolgd. Nachrichtendienst im Inf. Batn." (oberleut. W. Liithy). Taak en gebruik van het verbindingspersoneel worden in beschonwing genomen. Schr geeft een detailorganisatie van den verbindingsdienst voor het bataljon met hei doel om tot een praktische oplossing van het opleidingsvraagstuk te komen. Schr. deelt de taak van den verb, dienst in 3 deelen, nl. een organisatorisch, een taktisch en een registreerend deel, welke respt. beoogen: het totstand brengen der verbindingen, het tijdig doen aankomen der berichten en de latere recon structie van de actie. In principe worden de verbindingen van achter naar voren gelegd Als slot wordt een opleidingsschema voor de herhalingsoefeningen van verbindingsmanschappen gegeven. Heerestechnik, Sept. '28. Motor isierungsfragen in fremden Heeren „Quer- feldeinfahrzeuge". De aandacht wordt gevestigd op de beteekenis van het veelraderaandrijfvoertuig, dat geschikt is om buiten de wegen op te treden en bestemd kan worden voor den aanvoer van krijgsmaterieel, nu door het paardenmaterieel niet meer kan worden voldaan aan de eischen, welke het moderne gevecht stelt. Militar Wochenblatt no. 12, 25 Sept. '28. Das Tankprobletn ehedem und in Zukunft". Een tegenstander van mechaniseering is hier aan het woord en wil het gevaar dat van de tanks kan uitgaan tot de juiste beteekenis terugbrengen. Het zal dan blijken, dat dit wapen geen grootere rol zal spelen dan het gas- en bommenafwerpwapen. De beslissende rol welke aan het tankwapen in de toekomst wordt toegeschreven wordt door schr. ontkend. De zwakke zijde van de tank (het pantser) wordt naar voren gebracht. Zoo lang de tank, wat zijn gewicht betreft, zich zal hebben aan te passen aan de capaciteit van de bruggen en de transportmiddelen, zal opvoering der pantser dikte aan nauwe grenzen gebonden zijn en zal zij de mindere blijven van het moderne schietwapen. De uitrusting met tanks acht schr. alleen van voordeel tegenover een tegen stander, die geen afweerwapens bezit. Men zal beter doen zich toe te leggen op de constructie van doelmatige afweerwapens. Schr. geeft verder het door hem noodig geachte kaliber en aanwij zingen voor de opleiding in tankafweer(snelle vuurverdeeling, moreel be wustzijn van eigen meerderheid). Bij een oorlog tusschen twee gelijkwaardige tegenstanders zal dan de ondoelmatigheid der lichte tanks blijken. Uit het artikel Technischer Rundblick" van Oberst Bliim zij vermeld, dat de Bredawerken te Brescia een 14 mm. mitr. voor vechtwagenafweer hebben geconstrueerd (V„ 1000 m.proj. v. 60 gr., doorslagvermogen20 mm. op 1000 m.). Ter vergelijking worden hier enkele gegevens van den Oerlikon mitr. ver meld (kal. 20 mm., proj. 128 gr., V0 800 m., doorsiagvermogen op 300 a 400 m. 30 mm.). Verder verdient vermelding, dat de Holl. Ind. en Han- delsm. de twee met elkander strijdige taken, nl. vechtwagenafweer met vlak- baanvuur en vernietiging van mitr. nesten met krombaanvuur door een een heidsaffuit bestemd voor een 6,5 cm. kanon met een verwisselbaren loop van 3.7 cm. kal. tracht op te lossen. Van het nieuwe Amerikaansche 7.5 cm. veldkanon zijn de volgende ge gevens vermeldzijdelingsch richtveld 45°V0 663 m/sec., schootsverheid 10000 m. met normale lading en 13700 m. met bijz. lading. Die Ausrüstung der amerikanischen Kavalleriegeeft aan, dat elk cav. regt. werd uitgerust met 3 stuks 3,7 cm. geschut voor pantserwagen- en vechtwagenafweer en 3 stuks grootkaliber mitrs. voor vliegerafweer. Deze laatste wapens zijn op vrachtauto's gemonteerdhet geschut op draagpaarden.

Indisch Militair Tijdschrift | 1929 | | pagina 73