73 horsams ist die zentralzusammengeballte Bürokratie der gröszte Feind des Manneszucht. An der Truppe gleitet die Mehrzahl dieser Erzeugnisse einfach ab wie die Regentropfen an dem Oefieder der Ente. und verschwindet in den Akten". Sedert jaren wordt tegen deze veelschrijverij en bevelsmanie geijverd, met het gevolg, dat het kwaad nog grooter is geworden, dat de papiermenschen zich steeds meer en meer uitsloven, omdat niemand hun ijver beteugelt, terwijl daarbuiten de meeste aanschrijvingen enz. ongelezen, in elk geval on verwerkt en zonder opgevolgd te zijn in de archieven geel worden. Iedere nieuweling voelt zich geroepen alle reglementen, welke binnen zijn werkkring liggen om te werken en op deze wijze de nauwelijks ingeleefde grondregels van de vroegere, toch ook goede reglementen, omver te werpen. Hierdoor wordt gelegenheid tot ongewilde ongehoorzaamheid geschapen. Het is een zeer lezenswaardig artikel, dat wellicht tot zelfinkeer kan brengen. Onder den titel „Trugschliiss and Irrlehren" publiceert generalleutnant v. Metzsch een artikelenreeks, waarvan dit gedeelte beschouwingen bevat over het probleem „Mensch oder Material". Schr. wijst op de dwaalleer, dat de actie aan het front niets anders zou zijn als de strijd tusschen mensch en materiaal. Volgens hem is het de strijd tusschen strijders, die zich van het materiaal bedienen. Annaherend gleich „Material" auf beiden Seiten voraus- gesetzt, wird der Krieg stets der tüchtigeren Truppe, dem charakterfesteren Volke, der iiberlegenen Führung um dem Staatsmann „Psychologos" gehören. „Die Ausbildung der gepanzerten Versuchsbriga.de in England" bevat een kort overzicht van de in Aug. jl. gehounden slotoefeningen van de gemechani seerde proefbrigade. Uit die oefeningen blijkt, dat de beoefening van een bruikbare marsch- techniek met toepassing van maskeering en luchtafweer op den voorgrond hebben gestaan, terwijl de belangrijkheid van nachtelijke bewegingen werd ingezien. Men verwacht in de toekomst een overwinning van de mechani- seeringsleer, zooals de voorvechters Fuller, Liddell Hart en Rowan-Robinson die voorstaan. Die Wirkung schwerer Bombenbevat gegevens van gehouden proeven in Amerika met vliegerbommen van 270 500 kg. op een betonbrug. Ge worpen op een hoogte van 1800 a 2400 m. werden 25% treffers verkregen. Wij vestigen de aandacht op de regelmatig in dit preriodiek verschijnende taktische onderstellingen. Alle Gedanken und neae Erfahrungen beim Ausbildungsbataillon" bevat beschouwingen over moderne recrutenopleiding. Schr. helt over naar het taylorsysteem, echter niet met de bedoeling de opleidingstijd te verkorten, doch de opleiding te verdiepen. Verdere beschouwingen zijn gewijd aan de zware eischen waaraan een recrutenofficier heeft te beantwoorden. Infantery Journal Oct. '28. What is wrong with our Principles of War". Colonel C. M. Bundel. Schr. vestigt in zijn artikel de aandacht op de verwarring van de begrippen „principe" en „doctrine", waardoor dikwijls twijfel is ontstaan omtrent de juistheid van verschillende principes. Bij de oorlogvoering heeft het begrip, „beginsel" de beteekenis van het doel, dat bereikt moet worden. De wijze waarop die beginselen moeten worden toegepast is, de doctrine. Als beginselen der oorlogvoering noemt schr. 1. Het aangeven van een gemeenschappelijk doel voor alle stijdkrachten. 2. Eenhoofdige leiding voor alle strijdkrachten. 3. Overmacht op den tegenstander is noodzakelijk voor het succes. 4. De veiligheid moef steeds zijn gewaarborgd. 5. Eenvoudigheid van handeling is hoofdzaak voor het succes. „The Radius of Action of Armoured Forces" door Scrutator geeft een waarschuwing tegen overschatting van de actieradius van gemechaniseerde voertuigen. De actieradius is afhankelijk van olievoorziening, gemiddelde snelheid, reparaties, tijd, benoodigd voor aanvulling van brandstoffen, voor rust voor het personeel, de actieradius van den aanvullingstrein enz. Normaal zal men de theoretische snelheid met 50 moeten reduceeren.

Indisch Militair Tijdschrift | 1929 | | pagina 75