74 Machine Gun Antiaircraft Mountbevat een beschrijving van een proef betreffende het vervoer van mitrs., bestemd voor luchtafweer tijdens den marsch van troepeneenheden. De oplossing is gevonden, door het vuurwapen op een 2-radig voertuig te monteeren, zoodanig, dat van het voertuig af kan worden geschoten. Het geheel wordt door één paard getrokken. The Army Quarterly, Oct. '28. Mechanization and the Royal Engineers'' De mechanisatie, welke het leger verhoogde mobiliteit en bruikbaarheid heeft gegeven, heeft voor de genietroepen vele nieuwe problemen geschapen. Door de meerdere snelheid der operatiën zal er b. v. minder tijd beschikbaar zijn voor het te verrichten technische werk. Tijdelijke bruggen zullen met het oogop de zware mechanische voertuigen van zwaarder type moeten zijn. Prikkeldraad vormt geen hindernis voor die voertuigenmeer soliede hindernissen in den vorm van stalen verhakkingen en grachten benevens mijnen zullen noodzakelijk zijn. De door de mechanisatie geschapen wegenlooze tactiek vereischt ver meerdering van middelen voor het overschrijden van hindernissen en meerdere vernielingengrondiger uitvoering der individueele vernielingen, meerdere en ondergrondsche verbindingen. Daartegenover staat echter mindere water voorziening voor de dieren, minder onderhoud van wegen en aanleg daarvan. De snelheid van werken zal echter moeten worden opgevoerd consequentie sterke opvoering van personeel of vermindering van operatiesnelheid. De op lossing van het vraagstuk 'zoekt schr. in het in gebruik nemen van mo derne mechanische werktuigen, welke snel naar elke gewilde plaats kunnen worden vervoerd met mehanische voertuigen. Practical Psychologyits realtion to military training" bevat denkbeelden omtrent de wijze waarop bij de opleiding, de ontwikkeling van de noodza kelijke moreele eigenschappen kan plaats hebben. In de praktijk wordt hier weinig aandacht aan besteed. De hulp van de psychologie is daartoe nood zakelijk. De psychologische zijde van het militaire opleidingsvraagstuk bestaat" hierin, dat op wetenschappelijke wijze de menschelijke instincten worden on derkend dat de ongewenschte neigingen in den soldaat worden onderdrukt of gecontroleerd en diè worden aangemoedigd en ingeprent, welke bruikbaar zijn. Schr. geeft beschouwingen omtrent de aandoening van vrees, van kud de-instinct, van initiatief en geeft aan hoe deze eigenschappen moeten worden aangemoedigd of onderdrukt. Verdere beschouwingen zijn gewijd aan de materieele verzorging, de technische en physieke opleiding benevens de fac toren verveling en uitspanning. Een lezenswaardig artikel. Wheels and Tracks". Colonel W. D. Croft geeft enkele beschouwingen omtrent het gebruik van pantserauto's en de samenwerking met tanks. Hij noemt de pantserauto's het complement van de tank. Voor de pantserauto formuleert schr. het tactisch gebruik als volgtvroegtijdig gebruik bij de uit voering van een veldtocht; geduldig wachten op een zekere kans geheel gedekt zijn gedurende de halten snelheid bij het voorwaarts gaan van halte tot halte verplaatsingen, eventueel langs omwegen, bij nachteen slag slaan wanneer men zeker is van zijn zaak. P.

Indisch Militair Tijdschrift | 1929 | | pagina 76