Om zijn verplegingstaak naar behooren te kunnen uitvoeren is het noodzakelijk dat de verplegings officier reeds in het garni zoen vóór den afmarsch daarmede wordt belast. Hij moet de zekerheid hebben dat de bagagetreinen inderdaad aan verplegings- artikelen bevatten wat de verplegingsinventaris aangeeft, omdat straks op het gevechtsveld op die voorraden gerekend moet kunnen worden. Het beste zal dan ook zijn hem alle verplegingsmaatregelen op te dragen als het ontvangen van noodrantsoenen voor den troep en conserven voor den bagagetrein uit de magazijnen van de Intendance, het zoo noodig aanvullen van het kookmateriaal voor keuken- en filterwagens of bij ontstentenis van dergelijke voertuigen van veldkookgereedschap, het completeeren van de verlichtingsmiddelen enz. enz. Verder zorgt hij dat op een der bagagevoertuigen wat licht slachtgereedschap wordt medegevoerd, om in noodgevallen te velde zelf te kunnen slachten. Als de troep dus op marsch gaat, moet hij zijn korpscomman dant de verzekering kunnen geven, dat de verplegingsinventaris bij den troep bestaande uit a. voor den man 1 rantsoen levensmiddelen voor den loopenden dag op den keukenwagen of bij den man, 1 idem voor den volgenden dag in den bagagetrein, waarbij vleesch,- groente- en brood-conserven, inplaats van versche artikelen, 1 noodrantsoen levensmiddelen bij den man b. voor het paard 1 rantsoen padi voor den loopenden dag op het paard of voertuig, z. n. 1 idem voor den volgenden dag in den bagagetrein, benevens de overige noodige verplegingsartikelen in absoluut volmaakten toestand bij het korps aanwezig zijn. Overeenkomstig de bevelen van den troepenintendant heeft hij verder zorg te dragen dat deze dagelijks een bon ontvangt volgens de sterkte van het geheele korps aan menschen en dieren van hetgeen aan verplegingsartikelen voor een volgend etmaal benoodigd is, dus ook van artikelen die niet op het dagelijksch rantsoen voorkomen (b. v. noodrantsoenen en conserven), waarvan op de een of andere wijze een tekort is ontstaan. Verder is hij er voor verantwoordelijk dat de ledige treinkarren op het voorgeschreven uur op de hoofdverstrekkingsplaats aan wezig zijn en de gevulde wagens weder onder het bereik van den troep komen. Het spreekt van zelf, dat hij bij de fourageering der verple gingsartikelen persoonlijk aanwezig is, terwijl ook de uitreiking van het ontvangene en het door hem zelf aangeschafte, aan den troep door hem persoonlijk wordt geleid. 125

Indisch Militair Tijdschrift | 1929 | | pagina 51