Ook hier geldt wat C' zegt„Eenmaal op vijandelijke infan terie gestooten of overal door (krachtig) vuur afgewezen, zal de cavalerie verder van den marschweg of buiten de marschstrook moeten uitbuigen om de breedte van 's vijands marschstrook of de uitgebreidheid van zijn opstelling vast te stellen". Als regel zal er naar moeten worden gestreefd den vijand te verkennen wanneer hij nog in opmarsch is en welke kansen het Indisch terrein dan biedt is aan onze cavalerie bekend. Noch lichte brigades, nóch „groupes de renseignement" zijn daarvoor noodig. Is het iets bijzonders! Heeft de Indische cavalerie toen lang voor den wereldoorlog overal in Europa aan cavalerie rijdende artillerie was toegevoegd, behoefte aan dien artilleriesteun gehad En wat zou dan nu onze cavalerie in onze terreinen met pant serwagens en motorartillerie willen uitrichten Laten we toch uiterst voorzichtig zijn met „Moderne cavalerie" te willen navolgen. Zeker Brandt zegt in „Studiën tiber neuzeitliche Kavailerie". Ausgiebigste Teilnahme am Kampf durch Angriff an der empfindlichsten Stelle des Feindes zur Vernichtung des Gegners in der Schlacht ist „die" Hauptaufgabe neuzeitlicher Kavallerie". Ook von Poseck schrijft in „Aufklarung durch Heeres-Kavallerie''. „Die Heeres Kavallerie trifft zuerst auf den Feind. Je weiter ihre Kav. Divisionen und Kav. Korps vordringen können, um so mehr Einblick wird sie gewinnen. Desto günstiger ist es also, sowohl für das Aufklarungsergebnis, wie zur Erreichungvorteilhafter Kampfbedingungen für sich selbst, und spater auch für die nach- folgenden Armeen. Ohne Kampf kann die Heeres Kavallerie weder ihre operativen Aufgaben erfüllen, noch die Fernaufklarung ausführen". Inderdaad. Maar is dat nu ook spekje voor ons bekje Ook voor ons ruiterwapen schuilt de groote kracht in de aan voering; dat die aanvoering dan ook steeds moge bezield zijn met den geest, zooals die de Rijksweerminister Gröner de Duitsche cavalerie toewenscht in de door hem gehouden rede bij het inwijdingsfeest van den nieuwbouw voor de cavalerie- school te Hannover „Nach meiner felsenfesten Ueberzeugung ruht die Lösung des Ratsels einer modernen Kavallerie in dem Gehirn des Führers, das blitzschnell arbeitet und erkennt, aus dieser blitzschnellen Erkenntnis den blitzschnellen Entschlusz findet, ausgelöst durch ein heiliges Feuer, das dem Führer im Herzen glüht. 80 Generaal Gröner is infanterist en was aan het einde van den wereld oorlog Erster Generaal Quartiermeister.

Indisch Militair Tijdschrift | 1929 | | pagina 6