Meine Herrn, mogen Sie über die operative und taktische Verwendung der zukünftigen Kavallerie sich Ihre Qedanken machen, mögen Sie versuchen, neue Ideen zu finden, eins wird bestehen bleiben, solange wir überhaupt mit einer Kavallerie zu rechnen haben, das ist die Wechselwirkung zwischen Reitkunst, Charakter und Geist Also pflegen Sie diesen DreiklangReitkunst, Charakter und Geist. Aus diesem Dreiklang entsteht der Wagemut, Entschlusz und Verantwortungsfreudigkeit, der wahre Kavallerieführer Wanneer ik onze cavalerie dus niet wensch te moderniseeren tot eene lichte brigade, zoo zou ik toch in één opzicht wel van de moderne techniek willen gebruik maken, door haar uit te rusten met Radioapparaten. Naar mijne meening ligt de groote moeilijkheid van de verkenningen in eersten termijn minder in het verkrijgen van de gewenschte gegevens dan wel in de overbrenging daarvan. Radio zal hiervoor het practische hulpmiddel blijken. Alvorens van de verkenningen in eersten termijn af te stappen wil ik nog even op het artikel van majoor Kroon terugkomen, omdat ZijnHoogEdelGestrenge uit de door mij behandelde oefening zou willen concludeeren, dat het plotseling stooten van blauw op rood niet te wijten is aan het niet-verkennen op grooten afstand, doch aan het niet-maken van een nachtmarsch. Ik vermeen dat majoor Kroon hier een verkeerde conclusie trekt. De nachtmarsch in de nabijheid van den vijand acht ikin het algemeen noodig om de verkenning door den vijand te be moeilijken en een verrassend optreden tegenover den vijand mogelijk te maken. Dat blijkt ook zeer duidelijk uit vraag en antwoord op blad zijde 499 en 500 van het bewuste artikel. Wanneer blauw door het achterwege laten van de verkenning op grooten afstand met de nadering van rood met bekend is en daarom een nachtmarsch nog niet noodig oordeelt en nu plotse ling op den vijand stuit, moet men dit laatste niet aan het met- houden van een nachtmarsch toeschrijven. Dat noem ik de zaak op zijn kop zetten. Uitsluitend en alleen doordat geen verkenning op grooten afstand werd verricht, was blauw met de nadering van rood 81 Opgenomen in het 1. M.T, Juni 1928. Ik breng hier nog onder de aandacht dat de veronderstelling met door mij is ontworpen, doch dat ik deze veronderstelling van een werkelijk in het ter rein gehouden oefening heb gekozen om mijne denkbeelden nader uiteen te zetten De toestand van 7 uur 15 was dus dezelfde als bij de gehouden oefening.

Indisch Militair Tijdschrift | 1929 | | pagina 7