163 Opleiding. In R. dinf. Oct. en Nov. '28 (L'instruction des appelsdes con- ngents annuels dans le servise a court terme-Contribution a une methode d'instruction) vinden wij een resumé van in Frankrijk toegepaste methoden bij de technische vorming van recruten, waarbij rekening is gehouden den zeer korten diensttijd van de reservisten (elke 3 jaar 20 dagen; totaal 60 dagen) de ingewikkelde bewapening, de kwaliteit van het ondei- wiizend pedsoneel, de onderwijsmiddelen en het inlijvingssysteem. De onderwijsmethode streeft in de eerste plaats naar samenhang; vroeger was het symbool daarvan de officier, nu staat daarnaast de machine, het modeine machtige oorlogsinstrument. Als basis is het collectieve onderwijs gekozen, hetwelk ten doel heeft, den man de collectieve techniek eigen te maken, welke bij de behandeling van de collectieve wapens van groot vermogen noodig is. Daarnaast staat de individueele techniek met hare weinig talrijke en eenvoudige handelingen, waarvoor individueel onderwijs wordt gegeven. De schematiseering waartoe een en ander zal leiden wordt niet als een bezwaar aangevoeld. Waar men in het gevecht toch weinig of geen tijd tot nadenken 'heeft, wordt het beter geacht bepaalde reflexen en automatische handelingen aan te leeren voor de lagere commandanten en de manschajr- nen die de bevelen moeten uitvoeren. Voor de compagnies- en hoogere com mandanten zijn schema's niet op hun plaats. In dit verband worden dus schema's aangegeven voor die handelingen, waarvoor geen tijd tot naden ken beschikbaar zal zijn, terwijl overigens eigen oplossingen worden verkozen. Als voorbeeld daartoe wordt aangevoerd, dat het terreinwinnen man voor man geschiedt, tenzij anders wordt bevolen. Bij bovenomschreven methode komt het er dus op aan, die handelingen dagelijks te doen beoefenen welke in het gevecht automatisch moeten kunnen worden verricht Men «eve dus voor de lagere commandanten en de manschap- Den rebels en schema's. Deze schema's zullen nooit een hinderpaal blijken te zijn0 voor degenen die in staat zijn onmiddellijk de eigen juiste oplossing te vinden terwijl zij daarentegen de anderen het middel aan de hand doen om zonder overhaasting te handelen, waarna zoonoodig de automatiscne oplossing kan worden verbeterd. Detailaanwijzingen welke bij de opleiding van recruten in de oefeningen in gesloten orde van'nut kunnen zijn en H. H. instructeurs bij de depotbateljons ter lezing wordt aanbevolen, zijn te vinden in M. W. no. 15 (18 Oct, 28); „Alle Gedanken und neue Erfahrungen beim Ausbildiingsbataillon Een betoog voor de noodzakelijkheid om alle stafofficieren en overige of ficieren bij staven te leeren autorijden en het rijbewijs te doen verwerven wordt aangetroffen in M. W. no. 16 (25 Oct. '28) in het artikel „Der Führerschein". Schr. wenscht het autorijden als leervak toegevoegd te zien aan de offiersopleiding. Hetzelfde periodiek bevat in „Alle Gedanken und neue Erfahrungen beim Ausbildiingsbataillon" praktische wenken voor de schietopleiding in het bij zonder t.a.v. de aanslagoefeningen. Het schieten uit de vrije hand en het gevechts- schieten worden van groot gewicht geacht, omdat iemand die in die houding goed kan schieten, in de overige houdingen als regelin elk geval goed schiet. Verder worden wenken gegeven omtrent de methode van instructie geven en over athletiek en sport. Het panoramaschieten voor mitrailleurs voorkomende in Bulletin Beige S M Nov '28 (Dispositif pour l'étude en chambre des Problemes de d'la mitrailleuse) wordt in de aandacht van H. H. mitrailleurcommandanten aanbevolen. Enkele voorbeelden voor de opleiding van groepen en patrouilles t. a. v. de recrutenopleiding geeft Oberst Sachsse in Gefechtsausbildiingindie Aus- bildungsbataillonen" (M. W. no. 17 van 4 Nov.). R. d Inf. Oct. 28 ge het vervolg van Les exercices sur la carte traités par la methode historiqiu Het artikel stelt zich ten doel een nieuwe, weinig gebezigde methode aan te

Indisch Militair Tijdschrift | 1929 | | pagina 89