van den rang van Sylvestre, ruim voldoende, zoo al niet overbodig waren. Hoe dan ook, Sylvestre bepaalt zich tot een lijdelijke verdediging en de verzetspartij tot een main prang, dat brutaler wordt, naai mate de Spanjaarden werkeloos blijven, en van heinde en ver lief hebbers, op hoop van buit, doet toestroomen. Den 4den juni wordt te middernacht Tizingart beschoten. Den 14den wordt de aflossing van Buymejan en even later de post Iguerriben aangevallen; hoewel de Rifanen met geweer-, mitr.- en geschutvuur worden ontvangen, moeten de batterijen van Buymejan, Oudja en Anoual, benevens een vliegtuig ingrijpen om den aanval af te slaan. Twee dagen later trachten de Rifanen zich in de dorpen om Talilit te nestelen, wat hun met geschut- en geweervuur wordt belet. De mia's de policia, te Buymejan gedetacheerd, worden dienzelfden dag bij een verkenning hevig aangevallen door vijandige groepen van de Lorna de los Arboles en van Amesauro. Een colonne, sterk 6 compagnieën en 3 esk. regulares, 1 Eur. cie met een bg. bij., moet van Anoual de aangevallenen te hulp komen en opnemen met een totaal verlies van 49 gewonden en 16 dooden. Den volgenden nacht worden Buymejan, Iguerriben en Anoual veelvuldig gealarmeerd, zij het slechts ten koste van 1 doode en 1 gewonde. Den 21 sten worden verkenningspatrouilles van Buymejan wederom geharceleerd. De verdediging blijft lijdelijk, met dien verstande, dat den 27sten een algemeen bombardement op de aanvallers geopend wordt. De batterijen van Iguerriben, Buymejan, en Anoual (met indirecte richting) nemen Amesauro onder vuur, de 2de bergbatterij beschiet de vijandelijke werken op de Lorna de los Arboles. Dit bombardement, dat door geen uitval gevolgd wordt en waartegen de Rifanen zich tijdig dekken, heeft zelfs geen moreele uitwerking, want vanaf den 3den juli wordt Iguerriben dagelijks aangevallen en meer en meer ingesloten. Zelfs beantwoordt de vijand met de bergbatterij, op de Monte Abarran buitgemaakt, het art. vuur der Spaansche posten. Den 17den Juli wordt tegen de geheele linie van Anoual, Buymejan en Iguerriben gedemonstreerd, maar de hoofd aanval tegen den laatstgen. post gericht. Een tabor regulares wordt in allerijl van Nador ontboden en een colonne met een convooi munitie, vivres en water van Anoual naar de bedreigde post gezon den. Het convooi bereikt zijn bestemming, maar 's nachts worden alle draagdieren door het vijandelijk vuur gedood, terwijl de Span jaarden 65 gewonden en 19 dooden verliezen. Het vooruitschuiven der inh. troepen bevordert de propaganda van Abel el Krim, de lijdelijke houding begint aan Spaansche zijde het moreel bedenkelijk te beïnvloeden; de dagelijksche gevechten hebben de munitieparken te Melilla zwaar aangesproken; het aantal vrachtauto's blijkt niet voldoende, de weg Anoual Ben Tieb is niet verhard en de Rifanen beginnen de achterwaartsche verbindingen 187

Indisch Militair Tijdschrift | 1929 | | pagina 15