te bestoken. Doordat de meeste posten het water van buiten de enceinte moeten betrekken, heeft de watervoorziening dagelijks onder zware gevechten plaats; door den bedreigde verbindingen kunnen de gewonden niet meer naar achteren geëvacueerd worden. Den 19den Juli vraagt Iguerriben water en munitie, men zendt die onder dekking van regulares en 2 cieën Eur. fuseliers. Den ge- heelen dag is de colonne in gevecht, maar kan niet door de afslui tingslinie heen breken. Ondanks de hulp van 5 cieën Eur. fus., 1 '/2 mitr. cie. en een bergbatterij van Dar Drius, moeten convooi en colonne terug en het benarde Iguerriben aan zijn lot worden over gelaten. Den zelfden dag verzoekt Sylvestre per radiogram-spoed om 15000 granaten van 7,5 en 15000 van 7 c. M., kardoezen voor 15000 van elke soort, 20000 handgranaten, 10.000.000 Mauserpatronen en 2.000.000 Remingtonpatronen, waarover binnen 10 dagen beschikt moet kunnen worden. Per radiogram, dd. 20 Juli, spoed, vraagt hij 3 of 4 oorlogs schepen om in de baai van Alhucemas een schijnlanding uit te voeren, alsmede een escadrille vliegtuigen om aan die actie mede te werken. Berenguer, in volle actie tegen Raissouli, begrijpt van die plot selinge aanvragen niet veel, maar antwoordt niettemin per radio gram dd. 20 Juli, zeer veel spoed: „Ik heb aan de Regeering transportmiddelen gevraagd om U, geloof mij, met den meesten spoed de versterkingen te zenden, waarvan U de sterkte nader zult opgeven. Sein mij tevens aard en hoeveelheid van het materieel, dat U noodig hebt, opdat ik het U zende, als ik het heb en anders het U laat zenden. De operatie tegen de Beni Aros (een stam van Raissouli. C.) is in vollen gang, zoodat ik momenteel niet alle troepen kan missen, die ik U binnen weinig tijds kan sturen". Syl vestre vraagt hierop den 21sten 500 paarden, een reg. inf. met zijn mitr. en materieel, 2 bergbatterijen, 3 cieën werktroepen. een geneeskundige sectie, voor bergterrein uitgerust, 3 ziekenauto's met Ford-aanhangwagens en ten slotte alle inh. troepen, die men elders kan missen. Denzelfden dag nog verzendt hij twee nieuwe radio grammen: „Het is broodnoodig een bataljon spoorwegtroepen en Decauville-materieel te zenden voor den aanleg van een lijn van Tistutin naar Ben Tieb". en: Spoed eigenhandig „Het is zeer noodzakelijk om divisies met ai hun materieel te zenden Berenguer begrijpt er nog steeds niet veel van en antwoordt: Zeer veel spoed „U kent mijn inzichten omtrent de houding voor Uw Commandancia op het oogenblik voegzaam; in antwoord op Uw telegram van heden lijkt mij de colonne van Annual van voldoende sterkte om aan onverschillig welke plaatselijke actie het hoofd te bieden. Ik verzoek U mij te melden, of de versterkingen, die U noodzakelijk acht en die ik wegens hun sterkte niet kan nemen van de macht, waarover ik beschik, mij gevraagd worden om het hoofd 188

Indisch Militair Tijdschrift | 1929 | | pagina 16